beauty story

Анастасія Голобородько, спеціаліст з питаннь здорового та спортивного харчування, кулінарний журналіст, автор блогу Spoon

 

Anastasiya_Holoborodko_WOB

Невтомний журналіст, котрий завжди в пошуках всього нового та цікавого, що стосується спорту, харчування та догляду за собою. Захоплюємось тим, що все, про що Анастасія пише, пропускає через себе, експериментуючи та пробуючи.

 

Спорт

Все почалось з йоги, а вона така на межі: і спорт, і рух. Взагалі, я на йогу прийшла тому, що пообіцяла своєму другу піти і мені було незручно відмовити. Він мене одразу привів до правильного викладача. Не було сарі, крапочки, «мене звати світло срібного місяця» – цієї ілюзорної духовності. Це була швидше робота з тілом та масаж внутрішніх органів. Це все стосувалось здоров’я. Йогою займаюсь років 10 вже. Це бігаю я недавно, але йога завжди залишається.

Anastasiya_Holoborodko_WOB

Йога почала в останні роки почала набирати величезну популярність. В Україну прийшли багато видів іншої йоги. Не просто звичайної хатха. Почало ставати скучно на одному виді йоги, пішла на інший – аштанга-йогу. Це силова йога, вона досить важка, потребує підготованого рівня підготовки вже з базою.

Потім я пробувала hot-йогу: заняття проходять під +40, висока вологість. Мені дуже подобається. Недавно спробувала флай-йогу.

Сьогодні йога в мене раз чи два рази на тиждень. Спорт взагалі 6 днів на тиждень. Один вихідний. Іноді буває по 2 тренування на день: бігаю і ще тренажерна зала.

Йога вдома – коли знаєш, що зможеш на 100% робити правильно. Можна наробити помилок і отримати травму, якщо захопитись чи від невміння. Буває і інша сторона: коли довго робиш складні штуки в йозі, а потім приходиш в клас до початківців, то якісь базові речі досить важко робити.

Anastasiya_Holoborodko_WOB

Мій друг розповів, що його тренер бігає на якісь неймовірні дистанції – 251 кілометрів по Сахарі, гірські забіги. Це ультрамарафонці – вони бігають на дистанції, які довші 42-х кілометрів. Я як журналіст захотіла з ними познайомитись та поспілкуватись. Прийшла до цього тренера, ми поговорили і потім: Ну все – завтра на стадіоні! Ось і коротка історія про стосунки та любов до бігу. Далі тільки цікавіше. Ти приходиш на стадіон і починаєш тренуватись з тим, ким захоплюєшся – це перший крок.

З тренером можна зустрічатись періодично, розуміти для чого бігаєш і до чого він тебе готує. Це важливо на перших етапах, коли багато людей отримує травми. Травми – це неприємно. Як мінімум ті, хто їх отримав, розлюблять біг, як максимум – помучаться з лікарями.

Я бігаю з біговим годинником та пульсометром. Колись в минулому житті я бігала з телефоном в руках: з увімкнутим Runkeeper-ом та навушниками. Зараз з музикою бігаю дуже рідко, тільки якщо це якісь довгі кроси – півтори години і більше.

Anastasiya_Holoborodko_WOB

Влітку іноді розумієш, що форма, в якій ти займаєшся, важлива: вона дихає, відводить вологу. Можна спробувати пробігти у бавовняній майці – бігти будеш так само, але майка прилипне, буде мокра. Технології, звісно, допомагають. Вони красиві. Тим більше якщо спорту в житті багато, тоді багато часу проводиш у формі.

Коли починаєш бігати і багато, і регулярно, час для тренувань зсувається чи на ранній ранок, чи на пізній вечір. Плюс я люблю бігати у лісі чи у ботанічному саду. Ще два роки тому люди, які бігають у світловідбиваючому одязі, виглядали незвично, зараз перехожі на це вже не звертають увагу.

Стара школа вона є. Часто у лісі я зустрічаю або нікого, або дідусів 80-річних в марафонських трусиках і старих маєчках. Вони бігають, займаються на турніках.

Anastasiya_Holoborodko_WOB

За два роки дуже сильно зросло зацікавлення бігом: з’явились і бігові клуби. В нас зараз більше 10 клубів. Поступово розвивається це у нас, як і всюди в світі. Це ж взагалі добре, коли на країну, котра розвивається, починають звертати увагу через спорт.

Харчування

Що таке правильно? З точки зору якої з систем харчування? Я не їла м’яса  кілька місяців експериментально. Зараз я в стадії системи харчування палео – ще не зрозуміла, закінчую, чи буду продовжувати. Я не їм ніякі зерна: ні пшеницю, ні борошно, ні жодної каші – їм м’ясо, рибу, овочі, фрукти, горіхи. Ця дієта виключає бобові та зерна. Ця система харчування, що відсилає до часу, коли люди ще не придумали все це садити та їли лише те, що росте і що добули. На ній досить комфортно. Вже 7 чи 8 місяців. Я експериментую, але тому, що пишу про це. Сиділа на дієті Дюкана два місяці просто тому, що мені потрібно було зрозуміти, як вона працює. Не впевнена, що це дуже добре такий експериментальний спосіб життя.

Вегетаріанство було комфортно, доки я жила в Азії. Там було багато морепродуктів. В нас в грудні-лютому про жодне вегентаріанство не може бути й мови. Як на мене.

Я за сезонність, за локальність в будь-якому випадку в будь-якій системі харчування.

Вже років 5 я сильно думаю над тим, що я вживаю в їжу.

Anastasiya_Holoborodko_WOB

Борошно та цукор я давно виключила зі свого раціону. А пекти іноді всеодно щось хочеться, тому експериментую з рецептами. Коли друзі покличуть на піцу, я акуратно запитаю, чи не хочуть вони піти в якесь інше місце, де є не тільки піца. Не категорично, але точно знаю що обрала б: в цілому борошно і цукор для мене – не те що табу, просто звикла без цього і тому мені комфортно.

Не їм рафіновані продукти: консерви та рафіновану олію. Я противник умовної “Олейни” – якоїсь олії, котра не горить, суперперероблена. Я – за цільні продукти. Дуже люблю нашу ароматну соняшникову домашню олію, вона нічим не гірша ніж, наприклад, оливкова. Іншим здається, що вона наче крутіша.

Anastasiya_Holoborodko_WOB

В мене був період, коли я забувала про воду і зрозуміла, що дуже мало п’ю. А враховуючи кількість спорту (крім бігу, йоги є ще зал, плавання, водні види спорту в теплу пору), потрібно пити більше, ніж хочеться. Вода відіграє важливу роль для метаболізму в цілому. При нестачі води він зіб’ється. Можна нічого не їсти, дивитись на кефір та жувати броколі, а худнути, наприклад, не будеш. Причиною може бути просто нестача води. Така проблема – не рідкість серед спортсменів, з ким працюю по складу раціону харчування при навантаженнях. Сто разів вже говорили про те, що наш мозок не розрізняє сигнали про голод та спрагу. Для нього вони однакові. Може здаватись, що вам хочеться їсти, а можливо, достатньо склянки води. Буває ж таке: наче поснідав підгодини тому, а зараз хочеться знову щось їсти. Це фізіологічне.

Beauty-догляд в Азії

Дуже сильно відрізняється життя на узбережжі і в глибині материка. Якщо це місце коло моря, тоді потрібен мінімальний догляд – лише захищати шкіру. Сонце сильно зістарює і робить це дуже швидко. Це така неромантична штука, про яку як правило не говорять. Ми жили в Індонезії кілька місяців і там дуже активне сонце. Якщо звертаєте увагу, то у всіх дівчат-серферів намазані кремом носи та шкіра під очима. Товстим шаром цинку. Саме ці ділянки швидко старіють. Потрібно просто добре зволожувати та захищати під час перебування на сонці та у воді, а ще живити після.

Якщо жити у великому місті десь на континенті, тоді потрібно ретельно слідкувати за собою. Повітря відрізняється від нашого. Наприклад, у Бангкоці більше пилюки та більше людей, ніж можна очікувати. В інших східних мегаполісах найбільш розповсюджена проблема – дуже висока вологість. Потрібно робити маски, добре очищувати шкіру.

Догляд за обличчям

Основна косметика в мене або органічна (чи хоча б просто натуральна, з натуральних інгредієнтів), влітку – легка аюрведична. На цю зиму новий фаворит – Kiehl’s, настільки ідеальний для мене виробник, що замовила цілу лінію догляду: увага на зволоження, маски та нічні концентрати. Під очі – завжди справлялись Payot.

Купую новий засіб, якщо мені подобається склад. Якщо бачу загусник, алоє, куркуму і таке все натуральне – я беру і потім буду в процесі розбиратись. На цій ноті в нас з Kiehl’s повне порозуміння. З аптечних брендів довіра до Bioderma та серії Sebium для проблемної та чутливої шкіри.

Обличчя огірками я не тру – цього в мене немає. Такі натуральні штуки майже не роблю. Хоча час від часу я – за очищення шкіри лише оліями: кокосовою чи оливковою, а прийом ван – з чистою морскою сіллю та ефірними натуральними оліями.

Зазвичай нові засоби по догляду чи в Інтернеті попадаються, чи пишу огляд чогось. Буває запит на статтю і доки шукаєш інформацію, дізнаєшся багато нового.

Декоративна косметика

Beauty-гiком мене важно назвати. Набір звичайний, базовий. Программа мiнiмум в холодну пору – MAC Face and body foundation, легкий, просто трохи зволоження з якимось тоном чи базовий BB-крем та брови – віск Lumene. Також використовую запечені рум’яна. Олівці чи підводку (Korres, стихійно куплені в подорожі) використовую не досить часто, якщо щось +- official. Вії – Givenchy Phenomen Eyes чи Yumi Lashes влітку.

Волосся та тіло

Кокосова олія, звісно. І для волосся, і для тіла. Дівчата в Індії та Таїланді кажуть, що їхнє неймовірне волосся та тіло – заслуга кокосової олії. Її також використовують для масажу. Для тіла вони використовують її щодня. Для волосся з нею маски. Чи наносять з шампунем. Вона дуже поживна.

Кокосову олію класно наносити на ще вологе тіло. Можна не витирати рушником і крапельку разом з водою розтерти. Тоді немає липкого ефекту.

Anastasiya_Holoborodko_WOB

Люблю індійські аюрведичні шампуні

Не дуже приділяю увагу волоссю – без підбору особливого шампуню чи кондиціонеру. Напевно, це пов’язано з спортзалою, коли треба швидко все встигнути. Але дві речі незмінні – спрей з морскою сіллю Davines More inside Sea Salt Spray та від Davines також – Oi Multi Benefit Beauty Treatment All In One Milk як термо-протектор.

Парфуми

Раніше вдома були полиці з десятками ароматів, відслідковувала нові, цікаво було все. Вже років 5-6 як зупинилась на парі ароматів, здається, вони вважаються майже чоловічими. Це Daim Blond від Serge Lutens. Він пахне замшею. Та #3 Green, green and green від Miller et Bertaux. Це моя константа. Із умовно нового, на двох з чоловіком – Mistral Patchouli від Atelier Cologne.