beauty story

Маріанна Партевян, beauty-редактор Elle Україна

Маріанна Партевян – WORDS on BEAUTY
фото: Артем Надьожин

 

Вона – одна з тих, хто дізнається про всі beauty-новинки в нашій країні першою. Саме тому ця красуня є одним з найбільших експертів у цій сфері.

 

Спорт

На превеликий жаль, я належу до того типу людей, які швидко і сильно захоплюються чимось, а потім так само швидко і “перегорають”. В дитинстві я займалась легкою атлетикою, коли подорослішала, навчилась кататися на лижах, а коли закохалась у сноубордиста — то ще й на сноуборді. Зараз намагаюсь хоча б раз на рік їздити в гори, але не завжди знаходиться компанія.

Тверк, джампінг на батуті, ЕМС-тренування, протягом якого діяльність м’язів додатково стимулюється електро-магнітними імпульсами, та флай-йога в гамаках — як редактор я постійно тестую нові види фітнесу. Всі вони мені подобаються, але достатньо завершити статтю, щоб 50% мотивації поділись невідомо куди.

Я рік займалась тверком, обожнювала його — ніколи в житті так не пітніла! До того ж, на заняттях ми багато уваги придяли гнучкості, я вже серйозно готувалась сісти в шпагат. А як ми качали прес! В п’яти різних варіаціях, по три підходи, в швидкому темпі… Потім я серйозно захворіла, і все — тепер щоразу знаходжу собі “екск’юз”, щоб пропустити тренування. Та й їздити доводиться далеко ))

Також для себе відмітила флай-йогу. Справді по-іншому відчуваєш своє тіло. По-іншому тягнуться м’язи. За рахунок того, що ти працюєш із власною вагою, не боїшся, що ти десь перетягнеш, перенапружишся. Все максимально природньо виходить. Ну і всі перевернуті асани робляться без навантаження на шию та хребет. Кров приливає до голови — і потім ти весь день бадьорий, а скільки нових думок з’являється!

Previous Image
Next Image

Хатха-йога — це те, чим я займаюсь дійсно регулярно. Двічі на тиждень. Іноді по суботам. Ходжу до Наталі Денисюк. Зараз вона почала робити йогу вранці на галявинці коло Музею Історії — прекрасно.

Вдома сама віджимаюсь, качаю прес. У тата чорний пояс по карате, і у мене з дитинства був челендж, що потрібно скільки-то разів віджиматись, стільки-то разів качати прес. Не кожного дня, а під настрій. Якось батько побився об заклад з моїм молодшим братом, що той не сяде за місяць на шпагат. На 100$ побився. Той сів. Мене так дешево не купиш )) Хоча, звичайно, шпагат — одна з моїх цілей. Стояти на голові я вже навчилась.

Сон

Намагаюсь спати 7 годин. Я скачала всі ці додатки для сну, які тебе будять у максимально правильний для твого організму час. Завжди просинаюсь вранці і дивлюсь, якою була ефективність мого сну. Намагаюсь, щоб 75-80% бар’єру якості сну було дотримано.

Харчування

Загалом, з метаболізмом мені пощастило. Тато, як я вже казала, в минулому спортсмен. Мама в дитинстві та за часів юності займалась гімнастикою, тож і у мене ніколи не було проблем з власним тілом. Всі завжди говорили, що після 25 років почнеться. Не почалось. Але чим ближче до 30-ти, тим частіше все ж таки помічаю, що вже не можу їсти, як раніше, на ніч чи півторта, не можу не займатись взагалі — вже метаболізм не той і щось десь відкладається.

Але я для себе вивела правило не створювати заборон та не ставити умов. Не порушувати внутрішню гармонію, так би мовити. Приміром, я ніколи особливо не любила солодке. Надам перевагу гарно приготованому на вогні м’ясу, ніж будь-якому десерту. Але варто мені було прийняти редакційний челендж “10 днів без цукру”, як я зрозуміла, що за вікном літо, взагалі-то, і хіба можна обійтись без морозива. Тож на восьмий день я все покинула і пішла за ескімо. Зараз же заморожую перетерті в блендері банани, додаю трохи порошку какао — і отримую майже той самий ефект, зовсім не відчуваючи себе в чомусь обділеною.

Я думаю, що півлітри води з лимоном вранці всі вже випивають. Мені здається — що це головне правило, якого важливо дотримуватись. Воду я п’ю трохи теплу, так вона стає ще більш фізіологічною і краще очищує організм. Ще останнім часом майже зовсім перестала пити чай та каву. П’ю трав’яні збори, щоб не перевантажувати нирки.

Після знайомства с дівчатами с одеського проекту We Love Detox я кожного дня їм салат. Тільки в моєму випадку це скоріше цілі овочі окремо і зелень — я просто не люблю це нарізати і змішувати в одну страву. Салат вдень по-іншому запускає метаболізм, і після ввечері можна собі дозволити іноді навіть тістечко без серйозних наслідків.

Я — вірменка, а отже м’ясоїд. І ніколи не зможу відмовитись від м’яса. Але за останніх роки два змінилось моє до нього ставлення. Я не відмовляюсь від м’яса тому, що це важлива частина кухонь різних народів. Але щоб їсти лікарську ковбасу – це вже майже ніколи. Якість і смак м’яса також отримала важливий зміст, тому їм його все менше.

В нашому темпі життя режиму притримуватись складно, але коли прокидаєшся о 7-ій ранку у тебе зовсім інший ритм дня складається. Але при цьому завжди хочеться їсти. Чим раніше прокидаєшся, тим більше за день з’їдаєш. Бо у тебе настільки багато енергії, що ось цей обмін відбувається набагато швидше і постійно хочеться їсти.

Вранці до смузі додаю насіння чіа чи льону. Чи посипаю останніми салат. Мій друг, який працює шефом у вегетаріанському кафе “Імбир”, радить розігріти це насіння на сковороді. Тоді воно стає ще смачнішим і отримує нові більш корисні якості.

Насіння чіа — це хороша тема. На ніч заливаєш їх водою, вони набухають і стають як желе. Класно поєднуються з журавлиною.

Мій улюблений смузі потрібно робити восени, коли сезон фейхоа. Додаю до нього ківі і броколі. І все, що є зелене: шпинат, щавель – те, що бабусі продають. У броколі — дуже багато хлорофіла, але сама по собі ця капуста має специфічний смак. А фейхоа має дуже насичений власний смак і може трансформувати що завгодно. Коли додаєш туди ківі виходить ідеальний смак. Ідеальний зелений смузі.

У мене досить специфічний смак. Багато хто не любить соки з трави, смузі з великою кількістю зелені. Мені це подобається. Тому я ніколи не мала такої проблеми. Петрушку, кріп додати у смузі — це смачно для мене.

Причому в дитинстві я зелень не їла в принципі. Почала їсти лише три роки тому. Раніше мені завжди здавалось, що зелень забиває смак всіх овочів: ти не відчуваєш, що ти їсиш огірок чи помідор, а відчуваєш, що їсиш кінзу. Зелень полюбила після супу том-ям. Адже без кінзи його неможливо уявити. Це ідеальне поєднання смаків. Селеру полюбила після дуже хорошої “Кривавої Мері” в Москві. Її можна додавати у всі фреші. Селеру, я маю на увазі ))

Я мрію купити шнекову соковижималку і нарешті робити стовідсотково правильні соки холодного віджиму. Те, що можна віджати на центрифужній соковижималці, витискаю на ній, а те, що ніяк не відтиснеш, в блендері перемелюю.

Намагаюсь вживати смузі кожного дня. Іноді ліньки його робити, а деколи хочеться домашнього сиру. Тоді їм його з бананом. Хоча це вважається не найкращим поєднанням продуктів, бо ягоди та фрукти містять багато цукру, через що в поєднанні з іншими продуктами, особливо молочними, починають в шлунку процесс бродіння. За теорією детоксу фрукти взагалі не можна ні з чим поєднувати. А їсти їх треба за 20 хвилин до інших страв, бо самі по собі вони швидко переварюються. Але банан мені видається, трохи ближчим до овочів, ніж до фруктів. Він не бродить так, принаймні жодного дискомфорту я не відчуваю.

Я – прихильниця того, що на сніданок має бути щось максимально легке. Можу деколи навіть просто води попити зранку і нормально так до обіду дожити. Хоча, напевно, це не зовсім правильно. Але навіть по теоріям детоксу вважається, що зранку не треба “перевантажувати” себе, щоб організм не витрачав на перетравлювання їжі енергію, яку накопичив за ніч. А на вечір навпаки можна дозволити щось, що переварюється довше: ти будеш відпочивати, а організм в той час буде все це переварювати. Це мені видається більш логічним, ніж коли вранці їсиш омлет, а ввечері з тугою поглядаєш на холодильник, потім “зриваєшься” і переїдаєш.

Догляд за обличчям

Моє головне відкриття останніх часів — це міцелярна вода. Я зараз повністю перейшла на неї. Хоча ходять різні чутки, що не можна вмиватись лише міцелярною водою, що це недостатнє очищення. Але у будь-якому випадку ми кожного дня приймаємо душ і обличчя контактує з водою. Тому ввечері я не вмиваюсь, лише міцелярною водою змиваю макіяж, доки у мене не стане чистий ватний диск — мені дуже це подобається, адже у нас вода жорстка. А у мене шкіра проблемна: вона чутлива, постійно червоніє, постійно якісь висипання, якщо щось погано очистила. А ось міцелярна вода позбавляє тебе від жорсткості водопровідної води і дуже добре очищує. Sisley та Bioderma — це міцелярна вода, яку я люблю найбільше. Я їх чергую, бо мені шкода, що одна з них закінчиться, а вони обидві подобаються і влаштовують.

Маріанна Партевян – WORDS on BEAUTY

Взгалі, догляд Sisley — неймовірний. Досіть один раз спробувати — і вже неможливо користуватись чимось іншим. Це бренд, котрий вартує грошей, витрачених на нього. Плюс він дуже економно витрачається. Однією баночкою крему користуюсь вже майже рік. Мій улюблений — з олією каріте, Crème Réparatrice. Ніколи б раніше не подумала, що мені підійде такий досить насичений крем. Але справа в тому, що він відновлює гідро-ліпідний шар шкіри. У мене якраз була ситуація, коли мені подарували щіточку для вмивання і я трохи перестаралась з нею: порушила захисну мантію шкіри. Спочатку шкіра буквально “скрипіла” після неї, мені це дуже подобалось. А потім за станом здоров’я мені довелось пити антибіотики, до того ж це якраз був кінець травня, сонце. І всі ці фактори стали дуже великим навантаженням для обличчя — почалась сильна висипка на лобі. Мій косметолог сказала, що це була захисна реакція шкіри. Тиждень я користувалась цим кремом, і все пройшло. Тепер я майже кожного дня ним користуюсь. Іноді, коли дуже спекотно і не хочеться, маю ще La Mer, котрий має більш легку версію The Moisturising Soft Crème. Також чудовий засіб!

Ще один хороший бренд — англійська марка Medik8. Вони навіть отримують гранти від держави на свої дослідження. У них є класний легкий флюїд Beta Moisturise з пробіотиками, котрий добре балансує шкіру. Якраз для комбінованої шкіри у спекотну пору. Це професійний бренд, але у нас його можна дістати.

Роблю кубики льоду з трояндовою водою. Лід – це один з моїх улюблених beauty-ритуалів. Але не кожен день. За рахунок того, що у мене судини близько до поверхні шкіри, я можу переборщити. Особливо, коли поспішаю, трохи більше притиснула лід, і потім червоне обличчя чи тріснула судинка. Тому льодом треба користуватись, коли маєш достатньо часу.

Взагалі, обожнюю трояндову воду. Іноді використовую її замість тонізуючого лосьону. Потім обличчя має просто запаморочливий аромат. А нещодавно у Флоренції я майже купила для свого кота сухий шампунь з ароматом троянди. На щастя, його не було в наявності — Марчело точно не зацінив би. Довелось погодитись на воскові плитки для ароматизування гардеробу.

Маріанна Партевян – WORDS on BEAUTY

Я ще хочу спробувати косметику Erno Laszlo. Її засновник — родом з Угорщини. Він розробив мило на основі мінералів і термальної води. Воно – чорного кольору. У нього – своя система вмивання. Спочатку ти йдеш в душ, розпарюєшся там, потім намилюєш це мило на обличчя. І там система 30-ти хлюпань. Набираєш воду в раковину, закривши пробкою стік. І починаєш сильно хлюпати на себе – спочатку теплою водою і потім набираєш холодну воду і ще десять хлюпань холодною. Потім треба рушником промокнути пори і це дає додатковий відлущуючий ефект. Всі кажуть, що цей метод дуже добре підходить для тих, у кого жирна шкіра та чорні цятки на обличчі. За рахунок цих хлюпань покращується кровообіг та себорегуляція. Всі задоволені.

До косметолога ходжу раз на місяць-півтора. Взимку та восени більш регулярно його відвідую. Зараз поки літо та сонце, можна зайвий раз не зачіпати обличчя. У салоні ходжу на чистку, догляд. Спочатку мені роблять легку дермабразію, потім чистка, потім дві маски. Одна з них від бренда Holy Land заспокійлива і вона пахне як аромат Flower by Kenzo — обожнюю цей запах.

Також роблю мезотерапію. За рахунок того, що шкіра комбінована, мені завжди здавалось, що її не треба зволожувати – їй і так всього вистачає. Коли я вперше спробувала мезо, моя шкіра стала по-іншому функціонувати. Вона вже не так блищить по вечорам. В офісі майже не червоніє. Все просто тому, що ти їй даєш те зволоження, яке їй потрібно і вона себе поводить як первинно була запрограмована без участі стресів, кондиціонерів тощо. Роблю мезотерапію раз на місяць. Косметолог використовує не стільки гіалуронову кислоту, скільки траумель в ампулах– це гомеопатія, яка має протизапальний та заспокійливий ефект. Мені цю процедуру роблять для того, щоб заспокоїти шкіру після чистки. Після такої чистки я в принципі вже в той же день можу кудись йти, а на ранок взагалі нема ніяких слідів. З тих пір як я попала на чистку і мезо після цього, це змінило моє уявлення про те, що таке чистка обличчя. Це вже неболяче і це нестресово у наступні дні після неї.

Колись я пішла на семінар по йозі для обличчя. Ця гімнастика займає 10 хвилин. Звісно, мені не вистачає старанності і часу, тому рідко її роблю. Однак, є результат. Достатньо поробити тиждень і ти бачиш іншу якість шкіри, рум’янець і нема відчуття, що ти недоспав на обличчі. Чудово!

Декоративна косметика

Певний макіяж роблю майже щодня окрім вихідних та походів для пляж. Але зараз стільки СС-кремів класних, які тобі і відтінок засмаги надають, і захищають від сонця, і пори при цьому не забивають. В наші часи тональний крем — це вже не той тональний крем, що був 10 років тому. Тому ходити в спортзал чи на пляж з макіяжем — це вже не табу давно. Для мене це дуже зручно, бо я — голова клубу неідеальних людей, як каже наш головний редактор Соня Забуга. Я завжди чимось незадоволена: то наче судини видно на обличчі, то просто колір недостатньо здоровий.

У Lancome є рідка тональна компактна основа Miracle Сushion — це крутий засіб, який не відчувається на шкірі, з яким важко перестаратись. Його майже не видно, але він вирівнює тон шкіри. Якщо потрібен серйозний камуфляж, то він не зовсім справиться. Тоді потрібно окремо замаскувати недоліки. Але Miracle Сushion не забивається в пори – ти його не відчуваєш. А ще він трохи охолоджує шкіру, що влітку особливо приємно.

У макіяжі зазвичай роблю собі маленькі стрілки. З губами рідко експериментую, але в мене є свій фетиш — це помада Le Rouge-À-Porter від улюбленого бренду Givenchy. В її палітрі я знайшла свій ідеальний червоний. А ще в неї розкішний шкіряний футляр. Така собі сублімація сумки Givenchy ))

Щодо брів також маю пунктик. Зараз два місяці вже не була в The Brow Bar і я бачу різницю. Там роблять просто магію. Я коли прийшла туди не хотіла фарбувати брови, бо мій колір мені подобався. Але мені пояснили, що коли фарбується пушкове волосся, це дає додатковий об’єм і відтіняє. До того я вважала, що мої брови погано ростуть і мої вірменські гени нічого не дали. Але за рахунок того, що брови та вїї в мене досить світлі, варто лише трохи їх підтінити і все стає класно. Треба знову піти до них.

Взагалі, зараз існує багато процедур яки лише додають якийсь невеликий нюанс не змінюючи нічого кардинально — ти залишаєшся собою, але стаєш покращеною версією себе. Наприклад, фарбування брів у The Brow Bar, а ще є процедура Yumi Lashes. Це кератиновий ліфтинг вій. Вони підкручуються, завиваються і теж підфарбовуються. За рахунок цього у тебе взагалі інший вираз обличчя – ти можеш не фарбуватись. Обіцяють, що ефекту вистачає на три місяці. В моєму випадку було трошки менше – перший місяць було все ідеально: колір, вигин, десь через півтора місяці я пішла на фарбування, і це відновило ефект ще десь на місяць. Тобто раділа відображенню в дзеркалі десь два з половиною місяці.

У мене прямі вії і я вологим пензликом їх підкручую. Бризкаю на пензлик термальну воду. Коли фарбуєш вологі вії, ти їх додатково підкручуєш, і коли вони висихають, то зберігається цей вигин. Вологі вії, вони як і вологе волосся, краще піддаються вкладанню. Але коли сам собі це робиш, то несиметрично виходить і здається наче різні очі. Звісно, вони у всіх несиметричні, але я ж я “з клубу” і вважаю, що у мене це особливо помітно. А коли роблять в салоні цей кератиновий ліфтинг, навіть мені здається, що у мене повна симетрія обличчя і все однакове, як в Photoshop.

Тіло

Я користуюсь сухою мочалкою з люфи кілька разів на тиждень. Коли ти засмаглий, не дуже хочеться. Але це дуже добре діє. Після зими після того, як носиш колготи, у певних місцях моя шкіра стає грубіша — з цим якраз добре справляється суха мочалка.

Після душу користуюсь кремом The Body Cream від La Mer. Влітку мені часто здається, що зволожуючий засіб для тіла не повністю ввібрався шкірою. Тому підходять не всі. А цей крем якраз не створює плівки на шкірі і підходить мені ідеально. Ще дуже люблю Body Milk від Biotherm.

На олійній основі більше люблю засіб для захисту від сонця Super Soin Solaire, Sisley. Раніше був SPF 6, здається – зараз став SPF 15. Вони обновили формулу. Ця олія — ідеальна для засмаги. Вона легше лягає на шкіру і сонце притягує правильно. І пахне – божественнно пахне. Тобі здається, що ти в якомусь полі чи в кабінеті фітотепарії, куди нас в школі в дитинстві водили.

Волосся

З волоссям мені також пощастило – моє росте швидко та мало випадає. Для догляду за ним мені достатньо олії: Mythic Oli, Kerastase, Moroccan Oil. Благослови їх Бог – вони дуже класні.

Манікюр/Педикюр

На манікюр ходжу раз на два тижні. Іноді сама роблю. Зараз поки літо, наприклад. На педикюр ходжу раз на три тижні.

Маріанна Партевян – WORDS on BEAUTY

Дуже хочу зараз замовити наклейки золоті на нігті. Чи зробити Minx. Або ж є зараз такі у Maybelline, чи в Essie. Перед відпусткою планую золоте щось на нігті.

Парфуми

Я не з тих людей, у яких є один signature scent. Я, залежно від настрою та одягу, кожного разу одягаю щось інше. Всеодно є кілька ароматів, які в оточуючих асоціюються зі мною. Це Flower by Kenzo та Loewe 7. Причому останній – це чоловічий аромат. В ньому: ладан, рожевий перець, яблуко. Він такий наче і м’який, і лоскоче.

Previous Image
Next Image

Це завжди відчуття – ти слухаєш аромат і розумієш, подобається він тобі чи ні. Іноді досить нанести на шкіру і зрозуміти. Від деяких ароматів у мене болить голова. Альдегідні ноти, якщо з ними переборщити, дають різкий металічний відтінок. Хоча багато хто любить такі ноти, я не переношу їх.

Зараз я полюбила аромат Oliver & Co – Nebula 2. Власне аромат змішаний вручну і флакон ручної роботи. В ньому я чую улюблені гальбанум і кардамон. Гальбанум — рослина, за виглядом схожа на борщівник. Для неї характерна гірка трав’яниста нота, яка мені дуже подобається. Вперше про гальбанум я дізналась на презентації Chanel No 19 Poudre. Про цей аромат нам розповідав Жак Польж. Він же дав нам послухати чисту ноту гальбанума. Це такий неймовірний аромат! Але у тій композиції головним компонентом був корінь ірису. Вони разом з гальбанумом там дуже органічно один одного доповнювали. Парфюм вийшов дуже в стилі Chanel трохи з характерною ноткою. А мені хотілось чистий гальбанум і ось через півроку виходить Untitled від Maison Martin Margiela, і там чистий гальбанум, єдине що трохи солодкуватий. Але ти прямо чуєш цю трав’янисту гіркоту!

P.S.

У мене є один друг супертусовщик. З усіма атрибутами, if you know what I mean. Одного разу він мені каже: “Маріанна, дивись, як я погано виглядаю. У мене землистий колір обличчя”. Я йому порадила сироватку з ретинолом, яка відлущує верхній шар шкіри та відновлює її. Сказала, щоб раз на три дні користувався та берігся від сонця. І ще дала нічний детокс-флюїд та м’який засіб для очищення. Через місяць ми випадково в Closer зустрічаємось. Він підбігає і давай обнімати мене. “Марік, ти така крута! Звідки ти знала, що мені було потрібно. Ти змінила мое життя. Дивись, як я класно виглядаю”. В такі моменти розумієш, що ти — на своєму місці і чогось вартий як beauty-експерт. Тепер він завжди купує цей бренд і розуміє, як працює ретинол.