beauty story

Марина Щербенко, засновниця Bottega Gallery та Shcherbenko Art Center , куратор та арт-консультант

Марина Щербенко – WORDS on BEAUTY

 

Вона – одна з найбільш впливових людей в українському арт-світі. Як витримувати шалений темп роботи, бути матір’ю двох дітей та при цьому прекрасно виглядати на фото та в житті, Марина Щербенко розповість нам в інтерв’ю.

 

Спорт

Я займаюсь спортом. Це обов’язково. Інакше просто не вистачає сил, щоб жити в такому ритмі. Зараз я займаюсь пілатесом з персональним тренером і зрозуміла для себе, що для мене дуже важливо, навіть займаючись фітнесом , контактувати з людьми. У мене був досвід, коли я дуже багато займалась на тренажерах. Також був час, коли я займалась аеробікою, танцями, адаптованими під заняття фітнес-клубів, але сьогодні я змінила відношення до свого організму і відмовилась від серйозних кардіо- та фітнес-навантажень. Тому зараз – це йога і пілатес, або той же пілатес з елементами йоги. Останні років 5 займаюсь цим. Систематичність – два рази на тиждень, але планую вийти на три рази, коли діти підуть до школи у вересні. Після пілатесу плаваю 20-30 хвилин в басейні.

Зараз ходжу в клуб Sky Fitness – це недалеко від роботи і мені подобається місце, де ми займаємось з тренером Ольгою Блохіною. Воно з скляним дахом і інколи, коли ми робимо вправи на дихання, я просто дивлюся на те, як хмари пропливають над нами. Дуже заспокійливо. Щодо внутрішньої атмосфери цей клуб зроблений повністю відповідно до мого смаку: там і мінімалізм присутній, і в той же час використані природні матеріали.

Ми з сім’ єю дуже любимо кататись на велосипедах. Живемо за містом і особливо в такий теплий період і зараз, коли спала спека, плануємо свій графік так, щоб приїхати раніше додому і сісти покататись десь годинку чи дві на велосипеді. Ми маємо свої стежки, по яким ми катаємось. Їдемо в дубовий гай. Насолоджуємось і вітром в обличчя і видами. Якщо це вечір, милуємось заходом сонця. А якщо це вихідний день, то інколи ми робимо собі план і беремо перекуску в наплічники. Можемо зупинитись біля річки, поплавати і поїхати додому. Це розвантажує мозок і з’єднує сім’ю.

Марина Щербенко – WORDS on BEAUTY

Харчування

В мене була спроба відмовитись від м’яса, але повністю не змогла, й через стан здоров’я я все ж його вживаю. Однак, не все: це може бути м’ясо кроля, індички, телятина. І то незавжди. А так овочі, паста, зелень. На рибі й морепродуктах робимо акцент, коли подорожуємо, якщо це країна, в якій ці продукти доступні й високої якості.

Я люблю різні фреші: і овочеві, і фруктові.

Я практично не їм солодкого. Мені не хочеться. Я вже не пам’ятаю, коли я пила каву чи чай з цукром. Я не відчуваю смак кави, коли в ній є цукор. Інколи мені хочеться якоїсь домашньої випічки, але це точно не торти і я дуже спокійно відношусь до цукерок. Я – єдина така в сім’ї, у мене всі навколо просто фанатіють від солодкого. У нас завжди вдома є цукерки, я їх купую і дітям, і чоловіку, але сама дуже спокійна до цього.

Маю табу на фаст фуд. Пакетовані соки. Газовані напої. Бургери, чіпси.

Я інколи пропускаю свій обід, хоча розумію, що це недобре для здоров’я. Наповненість дня зустрічами всеодно провокує життя в режимі. Планую свій графік таким чином, щоб пообідати з кимось.

Я слідкую за тим, щоб пити воду. Люблю каву і п’ю її багато. Тому потрібно додатково пити воду, адже кава виводить її з організму.

Догляд

Я відвідую косметолога , який слідкує за мною. Головне в такому догляді – стабільність. Особливо, коли стаєш старша, то це як обов’язкова гігієна. Ми не можемо не почистити зуби вранці і ввечері. Так само ми не можемо пропустити свого косметолога. Обов’язково раз на два тижні я буваю у свого косметолога. Вона мені підбирає і косметику по догляду також. Зараз користуюсь засобами марки Institut Esthederm. В мене є довіра до мого косметолога, я іноді навіть не дивлюся, що написано на тій баночці.

Взагалі у мене є два косметолога і кожен з них сильний в окремих процедурах. Є той, до кого я ходжу постійно: один раз на два тижні, а є той, кого відвідую залежно від сезону. Наприклад, є курс певних процедур, які потрібно проходити восени після літа, щоб прибрати, наприклад, пігментні плями, які з’явились після сонця.

Роблю скраб, використовую молочко для тіла. Це обов’язково взимку, коли дуже сушиться шкіра.

Декоративна косметика

Косметикою користуюсь мінімально. Якщо це макіяж і хочеться більш виразними зробити брови і вії, всеодно я хочу, щоб це виглядало природньо. Маю пудру від MAC, у якої є SPF-фактор. Використовую кремоподібні тіні. Вони дають ефект димки.

Волосся

У мене все в житті сплановано так, щоб на всі процедури виділяти якомога менше часу. Наприклад, вкладання моєї короткої стрижки у мене займає кожен ранок 5 хвилин.

Раз в три-чотири тижні роблю стрижку і все. Головне в цьому випадку – майстер. Якщо він профі, то він настільки відчуває ріст твого волосся, що потім з укладкою немає ніяких проблем. А з цією довжиною навіть, коли я їду відпочивати, можу не використовувати фен.

Парфуми

Я люблю свіжі аромати і один з таких класичних, який у мене надовго затримався – це Un Jardin sur le Nil від Hermes. Я його дуже люблю. В мене постійно він є. Зрозуміло, що він не один.

Люблю пудрові аромати, але вони більш вечірні. І для літа важкуваті.