beauty story

Юлія Мельник, художниця, науковець

Юля Мельник – WORDS on BEAUTY

 

Ця дівчина дуже тонко відчуває цей світ. Так само тонко та добре вона знає свій організм – саме тому її догляд за собою настільки гармонійний.

 

Серед усіх видів спорту віддаю перевагу бігу на свіжому повітрі, переважно в парку – я живу поряд. Завдяки досить гнучкому графіку роботи можу бігати в різний час дня. Іноді це ранок, іноді 5-6 вечора. Помітила, що відповідний спортивний одяг додає стимулу та інтуїтивно спонукає до кращих результатів.

На біг мене надихнула стаття “Алєксандра Боярська-Уейт про біг”, а ще книга Харукі Муракамі “Про що я говорю, коли говорю про біг?”. Коли я лінуюсь, то намагаюсь згадати про ці книги. В мене нема систематичності у цьому: я себе або примушую йти бігати, або прислухаюсь до свого організму. Є такі моменти, коли я відчуваю, що зараз треба піти побігати. І я це роблю. Я роблю кілька кіл в парку і мені цього вистачає.

Кожного ранку я роблю ранкову гімнастику. Відкриваю вікно, випиваю склянку води і роблю гімнастику. Вона триває близько 15-ти хвилин. Але це обов’язково. Навіть коли я лінюся бігати, гімнастику я роблю завжди. Під час гімнастики основний акцент – на вправи на розтяжку. Це зі студентських років. Є ще вправи для спини, яких колись мене навчила моя тренерка з аеробіки. У зв’язку з сидячою роботою спина дуже напружується і тому я роблю вправи для розслаблення перед сном. Намагаюся їх періодично робити.

В мене є вдома орбітрек. Коли погана погода, він, звичайно, рятує від відсутності руху. Я люблю поєднувати його з гімнастикою. Трохи вправ і потім орбітрек, щоб прокинувся мозок.

Якщо говорити про рух, я люблю ходити пішки. Намагаюсь рідше користуватись транспортом.

В харчуванні ніколи не була прихильницею дієт, можу дозволити собі тістечка і шоколад, звичайно, все в міру. Ранок починаю з улюбленої вівсянки, додаю до неї фрукти та горіхи. Намагаюсь слідувати правилу довгожителів – їсти невеликими порціями та ніколи не переїдати.

Намагаюсь вечеряти в шостій-сьомій годині вечора. Це для мене ідеальний час. Я намагаюсь харчуватись кожних 3-4 години. І це має бути не перекус, а повноцінний прийом їжі.

Стараюсь уникати деяких продуктів, які явно є шкідливими. Наприклад, трансжири. Намагаюсь не їсти дуже сильно жирних страв і дуже сильно засмажених страв. Звичайно, різного роду фаст-фуд. Я практично не їм його, хіба в екстрених випадках, але тоді краще з’їсти супчика.

Влітку-восени зазвичай замінюю гарнір салатом, їм багато овочів та зелені, котру вирощую для них на балконі.

Я глибоко переконана, що від недостачі сну зовнішність жінки суттєво псується. Тому я намагаюсь висипатись 8 годин на день – це моя норма. Якщо я недосплю цих 8 годин, я намагаюсь після обіду подрімати хвилин 15-20, якщо у мене в цей час немає роботи. Не довше 15-20 хвилин, щоб не перейти до фази глибокого сну. Після цього суттєво покращується настрій, самопочуття і зовнішній вигляд.

Воду з лимоном п’ю вже кілька років. Я навіть ставлю склянку біля ліжка, щоб випити, як тільки прокинулась. Я відчуваю, що організм починає прокидатись, і мені легше встати з ліжка.

Після подорожі в Японію перейшла до таких напоїв, як негазована вода та зелений чай. Газовану воду взагалі не вживаю -так японці роблять. Шлунок тепер набагато комфортніше себе почуває, забула про печію. І от, мабуть, після того й почала пити зранку ту воду з лимоном.

Протягом дня випиваю близько 1,5 л води. 1 склянка вранці з лимоном перед сніданком, і потім невеликими ковтками протягом дня. На ніч намагаюсь не приймати багато рідини.

До косметолога я ходжу на чистки, маски. Зазвичай раз на 1-2 місяці.

Міцелярна вода – універсальний засіб в моїй косметичці. Він і для зняття макіяжу, і як лосьйон, і як тонік. Чи просто, щоб освіжити шкіру протягом дня. В моєму наборі з догляду за обличчям завжди крім міцелярної води є зволожуючий крем, м’який скраб і різні маски. Не маю улюбленої марки, люблю експериментувати.

Ввечері я вмиваюсь з гелем для вмивання. Люблю ті, які з фруктовими кислотами.

Волосся намагаюсь не обтяжувати, тому майже ніколи не користуюсь лаками та іншими засобами для укладки. Якщо маю більше вільного часу, сушу волосся на свіжому повітрі без фену – помітила, що тоді воно краще зберігає блиск та еластичність. Часто використовую маски для волосся та рідкий шовк.

Раз на тиждень після миття використовую ополіскувач для мого волосся – італійський запобіжний засіб від жовтіння фарбованих пасм Bes Cool-It.

Роблю пілінг губ цукром раз в два тижні восени і взимку, щоб губи були м’які, і тоді вони мають такий красивий колір. Після пілінгу потрібно нанести бальзам для губ.

З народних методів догляду – кубики замороженого відвару ромашки, які використовую вранці для вмивання. Це чудово тонізує шкіру і допомагає швидко прокинутись, особливо в спекотний період. Роблю це періодами: заморозила 10 кубиків льоду, покористувалась, зробила перерву. Я намагаюсь їх завжди мати в морозилці.

У догляді за тілом завжди присутні масло або крем для тіла – вони довше зберігають вологу, ніж лосьйони. Також час від часу використовую скраб.

Рідко засмагаю на сонці, оскільки шкіра дуже біла.

З декоративної косметики віддаю перевагу ВВ кремам, не люблю тональних кремів, які лягають товстим шаром. Також в моїй косметичці: туш, блиск для губ, легкі рум’яна. Також люблю червону матову помаду.

Масаж дуже люблю, він додає сил, заряджає енергією на довгий час. Я багато працюю за мольбертом або за комп’ютером, тому втомленій спині без масажу не обійтися.

В мене ті чи інші парфуми асоціюються з певним періодом в житті. Часто повертаюсь до Miracle від Lancôme, мені їх колись подарували на 20-річчя, і це завжди якесь повернення в ті чарівні часи. Ще люблю парфуми з нотками цитрусу, де відчувається середземноморська свіжість.