beauty story

Анастасія Левченко, лікар гастроентеролог, алерголог, засновниця салону краси Accent Beauty Buro та мама трьох дітей

anastasia-levchenko

Взимку вона відкрила чи не перший в столиці екологічний салон краси, в якому використовують найбільш безпечні для здоров’я компоненти. Зараз в процесі створення та відкриття своєї клініки Алергології та Гастроентерології. Нам Анастасія розповіла про свій дуже сучасний підхід до догляду за собою. 

Догляд за обличчям 

В мене є принцип: нічого зайвого. Я не є тією дівчиною, в кого у ванній кімнаті стоїть багато баночок та тюбиків. Навпаки там нічого, окрім необхідного. 

Для мене важливим є щоденне очищення шкіри: зазвичай це пінка Medik8 для чутливої шкіри або молочко Biologique RechercheVip 02. 

Скраби та інші агресівни засоби не люблю. Можу раз на тиждень зробити дуже легкий пілінг Papaya Enzyme Peel від Elemis та нанести очищуючу маску Biologique Recherche Vivant. 

Після очищення використовую активні сироватки – засоби швидкої інтенсивної дії. Улюблені сироватки: Pro-Collagen Super Serum від Elemis, Vitamin C Ester Brightening Serum від Perricone MD.  

Надаю перевагу нічному догляду, наприклад: Vitamin C Ester Brightening Overnight Treatment або Multi-Action Overnight Intensive Firming Mask від Perricone MD. 

Після їх використання на ранок у мене дуже свіже та гладеньке обличчя. 

Частіше за все вранці, особливо влітку не наношу денний крем – відчуваю, що він мені не потрібен та зайвий для шкіри. Але обовязково використорвую щоденно SPF-засіб для обличчя. Наразі це HydroPeptide Solar DefenseTinted SPF 30 з найкращими, як на мене, фізичними фільтрами. Також можу відмітити SVR Sun Secure. Обидва засоби не жирні і не забивають пори, легко лягають на шкіру та вирівнюють тон обличчя. 

Щоденно не користуюсь тональним кремом, а на вихід надаю перевагу дуже легким текстурам, наприклад Foundation Serum Broad Spectrum SPF 20 від Perricone MD. 

Раз на місяць проходжу процедруру Hydrafacial (це – зволоження, очищення та пілінг – 3-в-1). Цього достатньо, щоб почистити пори, зволожити шкіру. Ручну чистку ніколи не роблю, для мене вона дуже травматична. Вбачаюальтернативу ін’єкціям в активній косметиці, щоденному догяляді та апартній косметології. 

Іноді роблю процедуру ендосфера (інтенсивний апаратний масаж) для обличчя з метою збереження тонусу шкіри. Цю процедуру за її еффект, називають «ботоксом без ботокса», полюбляю її перед якимось виходом або подією, коли необхідно чудово вигядати. Можливо, з віком почну робити курсом. 

Обов’язково користуюсь олією для кутикули двічі на день. Кутикула – це єдина зона, завдяки якій ми можемо впливати на нігті, коли вони покриті лаком. Олійка завжди в мене у сумочці та коло ліжка. Такий лайфхак може суттєво продовжити життя манікюру навіть на місяць, якщо, звісно, робити це регулярно. В мене Suda Nail Oil, вона  не тільки доглядає за кутикулою, але також захищає ніготь, зволожує, зміцнює його, більш того швидко поглинається та не залишає слідів. Серед інших фаворитів – Fedua Rainbow Oil, це більш щільна і жирна олія, її комфортніше використовувати на ніч. Обожнюю її за аромат та візуальну схожість з веселкою. До речі, для рук також раджу крем цього бренду – Fedua Anti Age Hand Creamякий має запах мигдального печива, миттєво живить шкіру рук та є моїм обов’язковим ритуалом перед сном.

Оскільки в мене достатньо яскравий власний пігмент губ, практично не користуюсь помадами та олівцями для губ – лише бальзамами або іноді тінтами. Останні ціную за натуральний ефект свіжих, неначе зацілованних губ та секундне нанесення. Також в моєму арсеналі помади–бальзами, які доглядають за губами від Perricone MD – вони прозорі і надають легкого відтінку, а також живлять та захищають від дії сонячних променів (SPF15). 

Декоративна косметика 

Пам’ятаю свою косметику в 15-16 років – це були плотні засоби та величезні палетки. Зараз я від цього відійшла: тепер сприймаю косметику інакше. Також підходжу зараз до усвідомленого споживання в цій темі: обрала мінімум засобів, які мені дійсно підходять. 

Використовую праймер Becca Backlight Priming Filter –  він додає красивого сяяння обличчю та відпочилого вигляду. Доречі, ця косметика, як і вся інша в моїй косметичці, не тестується на тваринах, адже багато саме декоративної косметики ще досі так тестується і для мене це є неприйнятним. 

Люблю лінійку декоративної косметики Perricone MD – вона називається No Makeup. Всі ці засоби доглядають за шкірою та роблять вигляд природнім. Про помаду я вже розповідала, а є ще тіні, які мають коричнево-пудровий та нюдовий тон, який додає погляду глибини – при цьому зовсім непомітно, що нанесені тіні, також в лінійці NoMakeup є румяна та хайлайтер.  Такий собі «макіяж без макіяжу».  

Мені подобаються доглянуті красиві брови. Головне – це форма, яка гармонійна з рисам обличчя. Фарбою для брів не користуюсь, а от помадка Dipbrow Pomade  від Anastasia Beverly Hills – мій щоденний мастхев. Це високопігментована помадка для брів, яку можна використовувати для наповнення брів. Вона стійка, дуже легко наноситься, повністю висихає і залишається на місці, робить легкі брови, які мають природній вигляд. Наношу пензликом, мій тон – dark brown. 

Також маю секрет довгих вій. Своїм завдячую  кондиціонеру для вій Revitalash Advanced. Засіб розроблений офтальмологами, натуральний та безпечний. Туш для вій в мене також  Revitalash, кращу за неї ще не зустрічала.

Ще я обожнюю малювати стрілки, вони додають погляду виразності та образу вишуканості. Маю тонкий чорний лайнер від Anastasia Beverly Hills. Коли знайшла зручний лайнер, стрілки в мене почали одразу виходити. Їх роблю собі з 15 років і вже знаю, які мені пасують, а які ні. Не люблю товсті, довгі та на всю повіку. На рівненькі акуратні стрілки в мене йде по 30 секунд на кожне око! 

А весь ранковий макіяж  займає зазвичай хвилин 5. Відверто кажучи, собі та близьким я подобаюсь більше без макіяжу: виглядаю молодше, як дитина, проте поряд з тим також є відчуття беззахистності та вразливості, ніби оголенності. Тому часто макіяж  для мене є способом захисту, як білизна та одяг. Це таке моє особисте сприйняття. Без макіяжу  подобається бути з рідними людьми, а на вихід завжди роблю легкий мейк. Для ділових зустрічей взагалі важаю наявність делікатного макіяжу хорошим тоном. 

Догляд за волоссям

В мене не було багато експериментів з волоссям – лише раз його висвітлювала років в 18. Було непогано, але втратилась моя індивідуальність, бо стала виглядати більше, як всі. Після цього я не роблю радикальних змін кольору та не фарбуюсь аміачними барвниками. Якщо мені щось хочеться в собі змінити інколи роблю тонування, щоб додати якийсь інший відтінок, який я собі вигадала: більш холодний чи більш теплий, в залежності від настрою та самовідчуття. Тонування змивається протягом місяця і це добре, бо мій природній відтінок також мені подобається та пасує. Те, що в мене досі нема сивини – це розкіш. Розумію, що мій колір – це тимчасовий подарунок, яким можу насолодитись. 

Моє волосся дуже вигорає на солнці, навіть на два тони. Влітку в мене виходить наче ефект фарбування AirTouch. Знаю, що існує спеціальний ген, який відповідає за те, чи буде вигорати волосся чи ні. 

Один з принципів мого догляду: я не мию волосся часто – в середньому 2 рази на тиждень. Один раз на тиждень користуюсь маскою, інший раз – лише кондиціонером. Таким чином кількість засобів по догляду зменшується. Коли мила частіше, волосся ставало масним частіше, більше ламалось і більше сушилось. В мене навіть є цілий ритуал щодо зачісок: в перший день ходжу з розпущеним волоссям рівним, другий день – з хвилястим від коси, а на третій  – можу зібрати в пучок чи хвіст. 

Коли мию голову шампунем, наношу його лише на корені, якщо волосся не дуже забруднене. Коли наношу маску, прочісую волосся спеціальним гребінцем в душі – так маска краще розподіляється, волосся після цього вже розчісане та гладеньке не ламається і не січеться – підглянула цей лайфхак в салоні. Взагалі не рекомендують розчісувати мокре волосся, тому ніколи це не роблю без маски.

По можливості даю волоссю висихати самотійно, або за потреби підсушую феном  Dyson,  який його не перегріває. Звикла завжди сушити волосся головою вниз, завдяки цьому першу добу волосся виглядає об’ємним. 

На ніч заплітаю волосся в нетугу косу, щоб воно не травмувалось під час сну. Бачу від цього ефект: волосся менше випадає і менше ламається. Плюс на ранок маю легкі хвильки. 

Підстригаю волосся раз на 2 місяці. Хоча б на 1-2 сантиметри. Так воно швидше росте і виглядає більш доглянутим. Особливо люблю робити це перед Новим Роком і більш радикально можу відрізати, коли відчуваю втому чи після важкого емоційного етапу і я хочу, щоб цей етап завершився, тоді можу відрізати 5-6 сантиметрів – стає легше. Адже волосся в певній мірі накопичує нашу енергію і енергію оточуючих. І коли відрізаєш волосся, то наче від цієї негативної енергії позбавляєшся. Однак, це діє, якщо ти в це віриш. Зі мною це працює.

Зараз стала більш свідомо ставитись до споживання: в мене є лише один шампунь, кондиціонер і маска. Раніше в мене було їх дуже багато. А тепер економлю і час, і кошти. 

Мені подобаються шампуні Nashi Argan своєю універсальністю: вони підходять для будь–якого волосся. Їхня лінійка невелика і можна легко обрати щось для себе. Замість того, щоб витрачати свій час, увагу, концентрацію, можна вибрати універсальний засіб, який матиме ефект. Ним можуть користуватись і чоловіки, і діти – можна купити літрову пляшку на всю родину. Мені подобається їхній ефект: блиск та м’якість волосся та гарне очищення.

Також хочу відмітити засоби по догляду за волоссям  від Oribe, в них чудові стайлінги та салонний догляд Gold Lust. 

У французького веган-бренду Jean–Paul Myne є процедура терморепарації для волосся  з керамідами – натуральні компоненти, олії та вітаміни завдяки високій темпертурі впечатуються у волосся і не змиваються. Таким чином волосся стає рівним, розгладженим, доглянутим. Ефект від терморепарації тримається три-чотири тижні, потім краще повторити процедуру для накопичувального ефекту, тому від процедури до процедури результат буде все більш вражаючим.

В цьому же бренді можу порадити чудову маску Hatha Come True та легкий спрей Full–Body Leave In Spray для надання об’єму волосся, полегшення розчісування та їх укладки, а також антистатичного ефекту з неймовірним ароматом, в який я закохана. Цей засіб також підходить для розчісування дитячого волосся.

Догляд за тілом 

Догляд за собою для мене – це ритуал та акт любові до себе – невід’ємної складової любові до інших та всього оточуючого. Догляд за тілом – це перш за все здоров’я, а не тільки краса.

Як маму 3 дітей, в мене доволі часто запитують, як повернутись в форму після пологів.  Можливо я скажу щось дуже просте, але потрібно себе прийняти  і тоді твоє тіло починає тобі віддячувати. Після пологів певний час, я була на декілька кілограмів більше, ніж до пологів, і тоді я намагалась зрозуміти що мені подобалось в цьому: я була більш жіночніша та чуттєвіша. І я прийняла ці моменти та полюбила їх, не комплексувала. І після цього в мене вже не йшла боротьба з самою собою, а відбувався правильний процес схуднення.

Десь раз на тиждень дуже люблю ходити в лазню або хамам. Помірно висока темпартура та висока вологість підходять моїй шкіри. Такі процедури для мене – це одночасно детокс, дренаж та релакс. Очещення та розвантаження, як фізичне так і психоемоційне. До речі маски та пілінги доволі часто роблю саме там, ефект значно підсилюється, також  обов’язково заварюю собі травяні настої та проводжу контрасні процедури. Нерідко хожу разом із дітьми.

Люблю як ручні, так і апаратні масажі. Намагаюсь проходити курси хоча би раз на рік. Коли мені необхідно емоційно розвантажитись, роблю масаж – вважаю, що в м’язах, особливо спини та шиї в нас можуть бути також  емоційні зажими, які можна таким чином зняти. 1-2 рази на рік відвідую остеопата.

Роблю процедуру «ендосфера», адже вона дає швидкий ефект. Це безболісно, приємно і дуже результативно. Курса з 6 сеансів для мене достатньо. З радістю робила б цю процедру у себе в салоні, проте зараз всі дні розписані на тиждні вперед, тому вимушена чекати черги.

Серед косметичних засобів використовую пілінг для тіла та контуруючий крем Naturecosmetic Aroma Derm від Styx – цей тендем дійсно працює.

Спорт 

Коли я обирала, який вид фізичного навантаження мені підходить, моїм основним критерієм було: слухати себе та свої відчуття під час тренування та після нього. Я хотіла виходити після тренування підзарядженою і хотіла мати більше енергії, ніж до тренування, а не виповзати розбитою. Коли виходиш виснажений, тоді немає сил робити щось і йти на тренування наступного разу. Для мене важлива легкість в тілі та ясність в голові, які виникають після правильного тренування.

Зараз ходжу в студію 3-4 рази на тиждень: там комбінуються силове 30-хвилинне тренування з власною вагою (резинки та TRX) і півгодини стретчингу. Я не виглядаю ні перекачаною і ні пересушеною, але моє тіло  постійно в тонусі. 

Також кожен день, навіть на відпочинку, я роблю планку, присідання з резинкою або випади та легку розтяжку. На все про все 10-15 хвилин. Роблю разом з дітьми

Якщо говорити про кардіонавантаження, надаю переваги пішим прогулянки в швидкому темпі з аудіокнигою, улюбленою музикою чи цікавою екскурсією. Намагаюсь ходити пішки по сходам, замість ліфта. От і все кардіо на данний момент. В майбутньому дуже б хотіла зайнятися танцями.

Будь–який спорт має вам подобатись. Ви маєте отримувати насолоду від процесу, вам має його фізічно не вистачати, коли ви цього не робите, коли пропускаєте тренування і жалкуєте з цього приводу. Це має бути скоріше lifestyle та ваша звична потреба, ніж обвязок. І тоді це на користь. Люди, які не люблять спорт, просто поки ще не зловили це відчуття.

Харчування 

Я сама лікар і маю спеціалізацію крім терапії по гастроентерології, УЗД та алергології. Можливо, я скажу непопулярну річ, але не існує універсальних рецептів, та рекомедацій для всіх, на кшалт  відмовтесь від глютену, молока, м’яса, цукра та кави повністю і все точно буде добре. Треба вивчати власний оргнізм, іншого шляху та універсальних порад не існує.

Наприклад, був період, коли всі почали відмовлятись від глютену. Але не у всіх була непереносимість до глютену – целіакія. Більше того багато хто просто робив це, бо так було модно. Дійсно, деяким людям глютен протипоказаний, але не всім і не треба його демонізувати. Але якщо ви діагностували в себе непереносимість глютену і краще почуваєтесь без нього, тоді доцільно виключати його. Це справедливо по відношенню до кожного продукту. 

Подібна ситуація з молоком. Існує повна лактазна непереносимість – вона трапляється вкрай рідко. Є часткова непереносимість. Є ті, в кого молоко може провокувати харчову алергію, у деяких можуть бути акне і набряки на тілі після його вживання. Але є і ті, кому молоко не зробить нічого поганого. В аюрведі, наприклад, молоко є цілющим продуктом. Там склянку молока рекомендують вживати перед сном.  Все відносно. 

Також цікава ситуація склалась з кавою: багато хто виступає проти, але є дослідження, що вона має і антиканцерогенний ефект як потужний антоксидант. Дуже багато різних точок зору. У цьому морі думок важливо прислухатись до себе – тому найкраща дієта та, яка розроблена персонально для тебе і являються по суті не дієтою, а твоїм постійним способом життя та харчовою звичкою. Я робила генетичне тестування і знаю, як на мене впливає кофеїн. Ефект від кави мене буде тримати десь 30-40 хв. Якщо ввечері вип’ю кави, зможу заснути. Але зараз мені більше подобається ефект від чаю матча. Зелений чай мене більше бадьорить. Але якщо я буду у Львові чи у Відні, то не буду навіть думати про те, що кава може бути корисна чи не корисна, буду отримувати задоволення від смаку та життя.

Вітаміни та добавки раджу приймати не рутинно, а після загальних аналізів на вітаміни та мікроелементи та під контролем лікаря. Чи знайомі ви з результатами дослідження, в якому група людей, які курсами протягом років  приймали комплекси вітамінів мала меншу тривалість життя, ніж та, в якій люди взагалі нічого не приймали? 

На данний момент я приймаю додатково вітамін Д в немалій дозі, майже протягом всього року також йод. Вітамін С та цинк приймаю періодично, тримаю під контролем рівень  ферритину. І це все приймаю, бо мала лабраторно підтверджений дефіцит.

Щодо вегетаріанства: вважаю, що сучасна людина дійсно споживає дуже велику кількість м’яса. Їсти його три рази на день не правильно, і навіть кожен день теж. Але не завжди є необхідність повністю його виключати з раціону. Людям старшого віку все ж краще мінімізувати його споживання. Що точно бажано виключити всім – продукти м’ясопереробки. Не дарма в багатьох релігіях є пости та обмеження на вживання певних продуктів.

Ви можете спробувати і спосерігати за своїм станом та відчуттям. Головне не вдаватись в крайнощі. Без допомоги фахівця збалансовано і правильно скласти вегетаріанський раціон практично неможливо. Буває так, що людина з етичних принципів обирає цей шлях. Я це поважаю, головне, щоб це не була данина моді.

Себе можу віднести до flexitarian – відчуваю, що моєму організму  важко вживати велику кількість тваринного білка і воно однозначно мені шкодить, тому перевагу віддаю рослинній їжі, овочам, влітку ягодам, намагаюсь менше вживати м’яса, але не виключаю його зовсім з раціону. Для мене це – «золота середина» та компроміс.Помірне і свідоме  споживання – от що головне.

Голодування – це ще одна пікатна тема, інтервальне в тому числі. Я прихильно до нього ставлюсь. Раз на 7-10 днів можу пити лише воду, на мене це дуже позитивно впливає з усіх точок зору, але я не дам такої поради– панацеї усім, бо знову ж таки, я знаю і вже вивчила свій організм та всі хронічні захворювання, а хтось ще ні. Доречі, прислухатись до себе набагато складніше, ніж слідувати моді чи дієтам. 

В наш час ми рухаємось до персоналізованого підходу в медицині. Фактично немає заборон. В медицині є така фраза: «Все є отрутою і все є ліками. Головне – дозування». А для кожного доза своя. І коли ти це розумієш і вмієш балансувати – це дуже класно. Лікар може дуже добре допомогти людині: озброїти інформацією, навчити прислухатися до себе, ставлячи правильні запитання та наголошуючи на важливому, провести  спеціальні тести  та підвести до правильного рішення. Це допоможе людині пізнати свій організм та обрати разом із спеціалістом власний правильний шлях.

Парфуми 

Відношусь до тих людей, для яких запах відіграє велике значення. Він створює певні асоціації і певні періоди мого життя асоціюються з певними парфумами. Є такі, якими користувалась у 18 років, і вони мені досі подобаються, але я не буду повертатися до них ще раз назад у минуле. Це лише легка ностальгія. 

Нішова парфюмерія мені ближча, ніж масова. Люблю міксувати аромати. 

В Jo Malone мені подобається аромат Blue Agava & Cacao. Його зняли з виробництва і коли я про це дізналась, скупила його всюди в Києві, всім замовила і замовила також на amazon – останню пляшечку купила на цьому сайті вдвічі дорожче ринкової ціни. Зараз ще десь 4 пляшечки в мене залишилось. Цей аромат зараз для мене як свято, яким я насолоджуюсь і піднімаю собі настрій. І не можу знайти нічого подібного. Він свіжий і солодкий одночасно – в цих парфумах є гармонійний контраст. 

У By Kilian люблю аромат Flower of Immortality – квітка безсмерття. Це далеко не найбільш популярний аромат в цього бренду, але для мене він чарівний, такий ніби дещо ельфійский, мяко лягає та тихо стійко звучить. Ніколи не набридає.

Byredo Blanche – аромат в якому можна лягати спати, запах  чистоти, кристальності та мякості.

Ще маю парфуми, які живуть в моїй машині – Pink Molecule 090.09 від Zarkoperfume з нотами шампанського. Ними можу користуватись раз на тиждень. Це спонтанний  аромат, який підіймає настрій, такий собі допінг в пляшечці парфюму на екстренний випадок.