beauty story

Катерина Мар’яш, баєр та бренд-менеджер Asthik Kiev (Asthik, Agent Provocateur, Valentino, Marni)

Катерина Мар'яш - WORDS on BEAUTY

 

Сьогодні дізнаємось про beauty-секрети дівчини, котра вже кілька років працює у fashion-індустрії Києва. Кому як не їй знати, як виглядати наче “з обкладинки журналу”.

 

Спорт

Спортом займаюсь з дитинства. В останні роки ходжу в спортзал регулярно. Якщо не ходжу, почуваю себе некомфортно. Абсолютний мінімум для мене – два походи в зал на тиждень. Це при графіку повного робочого дня. Один раз на пілатес і один раз – якесь силове навантаження. Коли часу було більше, ходила в зал по п’ять разів на тиждень і почувала себе прекрасно: чергувала йогу, пілатес та різні силові навантаження.

Надаю перевагу груповим тренуванням: мені трохи скучно качатись на тренажерах один на один з тренером. Коли я попадаю в групу, розслабляюсь, відключаюсь і включаюсь в якийсь автоматичний режим, коли само собою все виходить і робиться під музику. Кріпатура неймовірна, а минає все на одному диханні.

Все насправді дуже залежить від тренера, якщо він по духу не підходить чи не надихає манера, в якій проводиться тренування, тоді все перетворюється напевно на якісь муки. Останні чотири роки у мене чудовий тренер з пілатесу – могла б ходити до неї сім разів на тиждень, ходила б. Це заняття для душі і для тіла.

Спокійні заняття, такі як йога, відкрила для себе у 18 років – мені мама порекомендувала спробувати. Вона сама займається йогою багато років. Тренер з йоги мені сподобався, а з пілатесу – ні. А від йоги була у захваті. Перейшла в інший спортзал і вийшло все навпаки: тренерка з пілатесу мене настільки радує та надихає, а на йогу припинила ходити повністю за виключенням разових підходів.

Коврик для йоги та пілатесу у мене є вдома, але це мені не допомагає там займатись.

З дитинства займалась великим тенісом. Коли була маленька, відмовилась вчитись танцям, на які мама мене хотіла відправити, а теніс якось пішов. Зараз граю в теніс виключно на відпочинку. Насправді теніс – це гра ніг та голови. Можна прекрасно грати руками, але не рухаючись по полю, не продумуючи кожний крок наперед, нічого не вийде.

Для мене ідеальний баланс – чередування силових занять і витягувань різноманітних, розтяжок. Обов’язково намагаюсь розтягувати хребет.

Намагаюсь по можливості ходити в басейн – тим більше, що у моєму спортзалі він є. Влітку намагаюсь починати так ранок. Ходжу в “Акваріум” – він поряд з моїм домом. Коли в літній день стоїть спека, ніщо так мене не пробуджує, як басейн зранку, навіть якщо це короткий заплив на 15 хвилин. Влітку намагаюсь ходити до басейну мінімум раз на тиждень. А коли не встигаю в басейн, тоді приймаю холодний душ. Люблю його зранку.

Харчування

В плані харчування особливих табу немає. Я давно притримуюсь роздільного харчування. Якісь складні страви і не дуже хочу їсти. Білки з вуглеводами вживаю дуже зрідка. Надаю перевагу простим зрозумілим стравам особливо що стосується домашніх блюд.

Третину в моєму раціоні займають овочі і фрукти. Тарілка з броколі для мене така ж смачна, як і тарілка пасти.

Я люблю солоденьке і коли мені його хочеться, то я не забороняю собі, а скоріше зменшу кількість чи замість чогось іншого дозволю собі якийсь десерт.

Найбільш ефективна дієта для мене – не їсти ввечері. Зранку і до 5-ої вечора можу дозволяти собі все, не обмежуючи себе у кількості,. Але якщо добре кілька разів на день харчуватись до 17-ої години, то після цього часу, не дуже і хочеться їсти. За виключенням суспільно-соціальних вилазок, коли втриматись складно. Але в ті дні, коли графік під контролем, це дуже допомагає і утримувати вагу, і скидати. Якщо я вирішую не їсти після 16-ї, то починаю стабільно худнути. Я не обмежую себе щодо конкретних продуктів і почуваю себе задоволеною. Не відчуваю голоду, якщо до 16-ї години тричі поїм.

Сніданок – мій найбільш любимий прийом їжі. Вівсянка, мюслі, фрукти, сири – дуже це люблю. Мій сніданок може бути досить істотним. Але він буде особливо смачним на голодний шлунок. Якщо не їсти після 16-ти, тоді вранці є бажання зіскочити з ліжка і бігти снідати.

В дитинстві була алергіком, тому це привчило мене завжди дивитись на склад продукту. Помітила таку тенденцію, що у мене “снікерс” чи “марс” можуть викликати дуже сильну алергію. В той час як від великої плитки справжнього швейцарського шоколаду, алергії ніякої не буде. Тому важливо читати етикетки на продуктах.

Мені здається, я випиваю навіть більше норми води – п’ю 2-3 літри стабільно особливо в літній спекотний час. Це для мене неважко. Звикла тримати на робочому столі пляшку з водою – таким чином випивається на автоматі дуже багато води. Ранок обов’язково починаю з води, іноді з води з лимоном. Все залежить від наявності вдома лимону. Якщо води не вистачає, одразу починає боліти голова.

Окрім води, люблю каву – не уявляю свого життя без неї. Думаю, що та кількість води, яку я випиваю, компенсує випиту каву.

Я колись користувалась різними додатками, але я постійно забувала туди щось записувати. У мене вже все на автоматі і це природнє розуміння того, що мені потрібно для хорошого самопочуття, щоб було достатньо сил та енергії.

Сон – для мене дуже важливий. Якщо я кілька днів не висипаюсь і не компенсую це під час вихідних, то потім це відображається на всьому і зовнішньому вигляді також.

У мене немає режиму. Я намагаюсь дотримуватись свого мінімуму – 7-8 годин сну. Якщо протягом тижня я не висипаюсь, то намагаюсь це зробити на вихідних. Хоча б один день на тиждень намагаюсь просинатись без будильника. Лягаю спати залежно від самопочуття. Деколи хочеться о 22-ій виключити світло, щоб наступного дня рано встати і багато чого встигнути. День стає тоді набагато довшим. Дуже люблю таким чином продовжувати собі вихідні: рано лягти спати, щоб вони були довшими.

Догляд за обличчям

Ввечері змиваю макіяж, потім очищаю обличчя тоніком з камфорою, який робить моя косметолог. У неї є власна продукція, котра мені досить підходить. Це заміняє походи до косметолога. Туди ходжу рідко. Користуюсь скрабом і роблю маски вдома: ті, які очищають пори, відлущуючі, зволожуючі. Купую їх, пробую різні. Переважно вони на основі глини – такі підходять для мого комбінованого типу шкіри.

Люблю тестувати нову косметику і різні засоби – я завжди у пошуках чогось цікавого.

Щодо домашніх засобів, поки я не знайшла такого, яке б дало результат.

Для цього інтерв’ю намагалась звернути увагу на назви засобів, якими користуюсь, бо запам’ятовую це дуже рідко. Є дуже мало засобів, які є для мене must have-ом протягом багатьох років. Тоді я запам’ятовую назву і записую номер, біжу в магазин, якщо щось з того закінчується. Але таких засобів дуже мало.

Декоративна косметика

Макіяж роблю практично завжди. Мене рідко можна побачити без стрілок на очах. Це напевно такий мій образ – мені здається, вони підкреслюють мою форму очей. В будні і ввечері – це завжди стрілки, вар’юється лише товщина, це або тоненькі акуратні, чи повноцінні cat eye.

Також люблю яскраві помади. Десь років у 18 відкрила для себе яскраві та соковиті їхні кольори і з тих пір у мене накопилась величезна колекція помад. Є періоди, коли я не ношу яскраву помаду – хочеться від неї на певний час піти. Але в основному кілька разів на тиждень з самого ранку мене можна побачити з яскравою помадою. Кольори лише матові з легким блиском. Мої губи сохнуть, тому мені подобаються помада Rouge Pur Couture The Mat від Yves Saint Laurent, яка дуже добре зволожує. У MAC – шикарна палітра, але вони сушать губи.

Коли користуюсь помадою, обов’язково використовую базу, щоб помада не розмазалась. Я фарбуюсь зранку і можу носити помаду з 9-тої ранку і до 11-ти вечора. База – це святе.

В основному вся декоративна косметика у мене від MAC.

Зранку наношу на обличчя легкий зволожуючий крем. Тональними кремами не користуюсь в принципі – які б я не пробувала, всеодно є відчуття, що вони дають масний блиск.

Katia-Mariash- WORDS on BEAUTY

Коли я втомлююсь, чи у подорожі, чи хочеться освіжити обличчя, використовую засіб Strobe Cream від MAC, у якому є світловідбиваючі частинки чи Beauty Flash Balm від Clarins. Вони якось оживляють втомлену шкіру.

Після зволоження зазвичай користуюсь компактною пудрою. А поверх – легкі бронзуючі рум’яна. І консілер, коли потрібно.

Брови

Мені завжди подобались пишні густі брови ще до того, як вони ввійшли в моду. У обох моїх батьків дуже густі брови, але мені не передались чи не відросли ще до сьогодні. Я ніколи в житті не надавала бровам якусь форму і не вищипувала їх. Я цілком задоволена своєю природньою формою брів. Хотілося б, щоб вони були густіші тому я їх підфарбовую олівцем від Givenchy. Він ідеальний для цієї мети. У мене є правило: ніяких вищипувань. Я чекаю, що колись вони відростуть. Поклавши руку на серце, скажу, що напевно все ж один чи два рази в житті знайшла зайву волосинку, вищипала її і пожалкувала за цим.

Волосся

У мене волосся від природи в’ється. Я напевно з тих людей, хто ніколи з цим не намагався боротись і вирівнювати його. Намагалась одного разу вдома їх вирівняти, але зрозуміла, що це ніяк не працює і не підходить мені. Я приймаю своє волосся таким, як воно є.

Висушую волосся на дифузор і щоб воно було не дуже пухнасте, використовую гелі. Їх я привожу з Великобританії, бо вже довгий час не можу знайти ніде аналогів. У мене є серія засобів John Frieda – вона тільки недавно з’явилась у Києві – вони мені дуже підходять для того, щоб сформувати правильну хвилю і кучеряшку, яка б не була дуже об’ємна, не розліталась і тримала б форму.

Маю гель для волосся, який не робить волосся важким, не склеює, легко розчісується і не робить якогось мокрого ефекту. Ідеально підходить для волосся, яке злегка в’ється, як моє – зверху воно пряме, а донизу починає завиватись. Беру трохи гелю в долоню і збираю знизу вверх вологі кудряшки. Тоді сушу на дифузор. Попередньо користуюсь олією для кінчиків, щоб волосся не сушилось і не ламалось.

Ще у мене є сироватка і, якщо погода волога, наношу її ближче до коренів – вона забирає пухнасте волосся зверху.

Katia-Mariash- WORDS on BEAUTY

Також маю цікавий засіб – пудра від Schwarzkopf, яка допомагає зробити об’єм при коренях волосся. Якщо маю вечірній вихід і потрібно, щоб зачіска зберігалась кілька годин і щоб не користуватись лаком, ця пудра тримає об’єм. Це порошок невагомий і він не залишається на волоссі. Безколірний. Він створює жорсткість волосини при корінні.

Тіло

Користуюсь кремами тому, що, мені здається, що у Києві вода дуже сушить шкіру. У мене так точно. Кожного ранку мажусь зволожуючими кремами. Не маю одного засобу. Я люблю пробувати нові, люблю все, що приємно і смачно пахне і ще: не містить парабенів та інших шкідливих хімічних речовин. Намагаюсь, щоб все було натуральне, а якщо є ще й приємний аромат, то це великий плюс.

Я настільки багато користуюсь кремами, що у мене ці баночки закінчуються дуже швидко. Тому для мене важливий об’єм. Буває, що і двічі на день я мажу все тіло кремом. Взимку, коли включається опалення, шкіра дуже сохне.

З віком прийшла до того, що не можна не звертати увагу на склад засобу. Так що мій вибір звузився.

Манікюр та педикюр

Це теж цікава історія. Колись я жила закордоном і там було складно знайти хорошу манікюрницю, яка б не просто зняла лак і нанесла новий, а зробила б манікюр у нашому розумінні цього слова. Тому я купила собі повний манікюрний набір і навчилась робити його собі сама. І руки, і ноги. І на правій руці , і на лівій. Всіма можливими способами. Чую від багатьох людей відгуки, що і не відрізниш від салонного. Мене це влаштовує. У мене це займає набагато менше часу, ніж у манікюрші. Я можу, поставивши собі за мету, за 45 хвилин зробити собі і манікюр, і педикюр в домашніх умовах. Манікюр роблю раз на 5 днів, педикюр влітку частіше – раз на тиждень, взимку раз на два-три тижні.

Користуюсь виключно емалями, ніяких блискіток, перламутру, не дай Бог. Обираю класичні кольори: люблю темно-бордовий, червоний. Хоча вдома лаків у мене дуже багато.

Парфуми

Replica Jazz Club від Maison Martin Margiela – в останній час це мій улюблений аромат. Я від нього в захваті. Його опис  “Heady cocktails and cigars” мені імпонує. Доречі, первинно це чоловічий аромат, хоча використовується як унісекс.

У мене завжди кілька парфумів, якими користуюсь поперемінно залежно від настрою.

Якщо потрібно щось купити у Києві, купую Biehl, це німецька нішова парфумерія. Коли мене питають, що це за аромат і я відповідаю pc02 – люди завжди дивуються. Це ініціали творця аромату і номер його почерговості.

Katia-Mariash- WORDS on BEAUTY

Люблю пряні запахи. Раніше користувалась чоловічими парфумами тому, що не могла знайти жіночі, які мені б подобались. Квіткові не сприймаю, свіжі також.

Колись мені подарували Coco Noir від Chanel – цей аромат у мене є в офісі, в машині. Він – на всі випадки життя. Я скептично відношусь до великих брендів, але видно вони якось розкриваються на людині, яка їх носить. Іноді користуюсь лосьйоном для тіла з цим ароматом замість парфумів ввечері.