Лена Сімутенкова, маркетинг-менеджер Philips-France
Ця дівчина з чарівною посмішкою вже кілька років живе в Парижі. Про схожості та відмінності beauty-ритуалів українок та француженок читайте у нашому інтерв’ю.
У Франції є тренд на натуральність. А ось місцеві дівчата африканського походження, навпаки, нарощують все: волосся, нігті, вії… Щодо корінних француженок, то як мене, вони більше не роблять, ніж роблять. Ще з України я перенесла традицію робити манікюр хоча б раз на місяць. Покриваю шилаком – тоді нігті довго виглядають доглянутими. Більшість француженок мають ненафарбовані коротко підстрижені нігті. В плані зачіски в моді класично-французька “розпатлана гулька”.
В основному, француженки не фарбуються. Принаймні, не кожного дня. Через те, напевно, українок тут вважають більш доглянутими і жіночними. Шкіра у французьких дівчат хороша. Мені здається, це повязано з тим, що у Франції продукти кращі і вода. Тут воду можна пити з крану. На мою думку, в Україні багато продуктів напічкані різними хімікатам, принаймі декілька років тому це було так. Про воду вже мовчу. Але в якій би країні ти не жив, треба завжди звертати увагу на склад продуктів та страв, щоб мінімізувати ризик забруднення організму.
Спорт
Спорт – це частина мого життя. Але я не займаюсь ним як фанатик 7 разів на тиждень. В залежності від того, де я знаходжусь та чим займаюсь в цей момент життя, я обираю певний вид спорту. Коли я жила в Україні, я ходила на пілатес просто тому, що поряд був спортзал, де його викладали і мені по часу це підходило. Дуже його рекомендую: для мене це баланс між йогою і фізичними вправами для м’язів. Він дозволяє розслабитись, але в той же час це і розтяжка м’язів, підкачування їх. Якщо у людини інтенсивний день, то це найкраще.
Ходити в зал для мене – це як основа. Куда б я не їхала, я завжди записувалась чи до тренажерної зали, чи шукала парк, щоб бігати. Зараз переважно до зали ходжу 2-3 рази на тиждень.
Бігаю багато. Обожнюю це робити на вулиці, але тільки якщо поблизу є парк чи зелена зона бо робити це поряд із загазованою дорогою для мене сенсу немає. Ти набираєшся ще більше цих токсинів. Тому я бігаю на доріжці в спортзалі. 20-30-40 хвилин. Все частіше замислююсь над тим, щоб зробити марафон чи хоча б півмарафону. У мене хороша база, але до марафону потрібно ще трохи готуватись.
В плані спорту французи більш розхлябані, ніж ми. Тільки я і дві мої колеги китаянки ходять в зал. Француженки з моєї роботи туди не ходять. Жодна. Звісно, в залі інші француженки є, але мало. Взагалі, французи спортом займаються не так масово, як ми. Однак, у них доволі поширений jogging.
Моє життєве кредо: Energy creates energy. Чим більше ти рухаєшся, тим більше у тебе потім енергії з’являється. Це основа – keep going.
Я часто їжджу на велосипеді, якщо мені потрібно переміщатись по місту. Так не потрібно користуватись депресивним громадським транспортом і ще й сідниці качаєш.
Харчування
Якщо говорити про французький бекграунд, то я була вражена тим, наскільки тут багато фаст-фуду, у країні з такою вишуканою кухнею. Фастфуд для мене – it’s a no, але маю інші гріхи, наприклад, люблю сири. В основному додаю їх в салат.
Раніше коли я тільки переїхала в Париж я не могла собі відмовити і їла круасан чи pain aux raisins (булочка з родзинками) кожного ранку десь протягом року. Було так: день прожитий без круасану, то день прожитий марно! Але з початку літа за порадою тренерки перешла на зерновий хлібець з варенням – і корисно, і душі солодко :)
В обід дуже люблю салати. Мій улюблений – з сиром, помідорами, червоним перцем, а також з авокадо. Останні тут дуже доступні. Вони тут як помідори. Деколи можу додати горішків. Для мене головне не кількість інгредієнтів, а їсти те, що організм просить. Важливо щоб багато було самого салату.
Ввечері також можу з’їсти салат і натуральний йогурт з нульовим відсотком жирності. Це напевно ще українська молочна культура у мене. У Франції немає культури питних йогуртів, як у нас. Наші, до речі, досить калорійні.
Іноді можу приготувати лосось з рисом і овочами на вечір.
Якщо хочеться м’яса, то не відмовляю собі. Але мені його часто не хочеться. Іноді їм червоне м’ясо. До Франції його взагалі не їла, але тут воно дуже якісне і смачне. Особливо зимою люблю, коли хочеться зігрітись. Однак, це скоріше виключення з правил, ніж щоденний раціон.
Воду п’ю постійно. Маю повсякчас пляшечку води з собою. Це вже звичка. Якщо в офісі, то на автоматі постійно наповнюєш собі пляшку з кулера.
Догляд за обличчям
У мене комбінована шкіра. Я давно користуюсь гелем для вмивання Bioderma Sébium. Він піниться і добре змиває жир і бруд. Потім користуюсь легким зволожуючим кремом La Roche-Posay. Він ідеальний і ввечері і вдень. Зранку можна використовувати як базу для макіяжу.
Для боротьби з періодічними почервоніннями в моєму косметичному арсеналі є засіб Avène Cleanance Expert. Він підсушує і вирівнює шкіру. Іноді роблю скраб – маю тюбик скрабу Clarins. Роблю рідко, але думаю, що раз на тиждень треба робити.
Однак, для мене найкращий догляд за шкірою – це хороше харчування і вода. Бо як десь проштрафився, то це одразу видно по шкірі. Ну як же несправедливо – у чоловіків такої проблеми нема. Я з’їла зайвий шматок піци – і в мене вже це видно. Якщо шкіра сяє, то це або хороші гени, або хороше харчування. Щодо останнього – все в наших руках.
Декоративна косметика
Тональний крем на все обличчя не накладаю, але точково беру найбільш звичайний тональний крем і замазую ділянки чи коло носа, чи прищики, чи під очима. Якщо під очима легенько накласти тональний крем, то ця ділянка світлішає і тоді погляд більш підкреслений.
Ще з України користуюсь рисовими серветками проти жирного блиску на обличчі. В Києві користувалась серветками Mary Kay, тут користуюсь Kiko Milano. У мене вони завжди в сумці. Для тих, хто має комбіновану шкіру, вони незамінні, бо в середині дня блиск починає проявлятись. Коли промокнеш – і одразу свіжіша шкіра. Це корисна штука – я вже без неї не можу.
Очі трохи підвожу олівцем і підмальовую тушшю. Останню полюбила ще в Україні. Вона від Yves Saint Laurent.
Постійно користуюсь бальзамом для губ як основою для помади чи просто для зволоження.
Щодо брів, брови як брови – не дуже широкі, і не дуже тоненькі. Їх не фарбую. Раз на кілька днів вищипую при потребі зайві волосинки.
Волосся
З ним і пощастило, і не пощастило. Пощастило, бо колір гарний. Багато хто думає, що я фарбуюсь, але це не так. І воно блискуче. Мінус в тому, що воно тонке і кучеряве. Воно в’ється в різні сторони і це навіть не charmant. Тому ще з підліткового віку я його постійно вирівнювала.
Коли переїхала за кордон, то відкрила для себе процедуру Brazilian treatment. Є ще Japanese treatment, але воно для тих, в кого волосся африканського типу. Так ось цю процедуру раз на 3-4 місяці я собі роблю. Але все одно кожного ранку вирівнюю. Користуюся вирівнювачем GHD Gold – його керамічна основа захищає волосся від термічного шоку. Також раз на 2-3 місяці підстригаю кінчики для “освіження” зачіски.
Через це бразильське вирівнювання мені потрібно користуватись спеціальними шампунями, які не містять натрієву сіль лаурилсірчаної кислоти, яка змиває кератин. Є марка, яка називається Myriam K – там є шампунь і кондиціонер без цього інгредієнту. Чим довше протримаєш кондиціонер, тим гладкіше волосся тоді. Але зранку перед роботою часу мало і тому наношу його на 2 хвилини, доки чищу зуби. На вихідних залишаю на 20-30 хвилин.
Коли виходжу з душу, я не витираю волосся, бо це робить його більш ламким, а легко вибиваю вологу рушником.
Догляд за тілом
Я роблю скраб раз на тиждень. Користуюсь скрабом Bodyshop. Крем для тіла звичайний зволожуючий Nivea. По тілу найбільший догляд у мене – депіляція. Не перший рік задумуюсь про лазерну, але все ще зважую всі за і проти. Зараз тестую іншу трендову технологію – фотоепіляцію IPL (Intense Pulsed Light). Маю фотоепілятор Philips Lumea Comfort, поки що задоволена, ріст волосся і справді сповільнюється.
Парфуми
В мене все класично і банально: люблю Chanel та Dior. Ще коли була в Україні, в мене були парфуми Mademoiselle by Chanel. Потім довго J’adore by Dior. Зараз Chance Classic від Chanel. Кажуть, що мені він пасує. Це так як червона помада завжди в моді, так і Chanel завжди буде в моді.
Раз на рік міняю парфуми. Підбір парфумів – це довгий процес. Він може зайняти тижні два. Я бризкаюсь різними ароматами, які мені подобаються, і ходжу з ними. Це зручно робити в Sephora. З парфумами – це як партнера собі обираєш. Він має бути з тобою одним цілим.
У мене на один період життя одні й ті самі парфуми. Деякі дівчата паралельно користуються декількома. Я надаю перевагу використанню лише “своїх” парфумів і потім у людей я асоціююсь з ними і вони зі мною, такий собі signature scent.