beauty story

Аня Карнаух, менеджер мистецької програми Британської Ради в Україні

31660_1408963499723_5796125_n

 

З Анею ми знайомі вже майже 15 років і весь цей час вона виглядає наче з сторінок глянцевого журналу. Як це їй вдається, читайте у нашому інтерв’ю.

 

Я умовно слідкую за харчуванням, але при цьому намагаюсь притримуватись тих принципів, котрі виробились впродовж років. Коли мені було 15-16 років, прийшла до цього інтуїтивно. Якраз тоді прочитала у глянцевому журналі статтю про роздільне харчування, яка лише підкріпила мої думки на тему. Я не харчуюсь роздільно кожен пройом їжі, але загалом дотримуюсь принципу, що білки (м’ясо, рибу) треба їсти з овочами і не поєднувати із вуглеводами (каші, картопля, хліб). Так само і для вуглеводів – найкращі друзі – овочі. Не потрібно змішувати в одному прийомі їжі все: салат, суп, м’ясо, гарнір, а потім ще й десерт. Таке намагаюсь не робити.

Працюю над собою, аби пити побільше води. Люблю каву – 2 чашки стабільно, а деколи і три. Отож, водою намагаюсь компенсувати мою слабкість до кофеїну. Останніх півроку намагаюсь нагадувати собі не забувати про воду. П’ять стаканів на день. Деколи п’ю газовану воду.

Стараюсь їсти молочне і не дуже багато м’яса. Люблю овочі і каші. Прекрасно себе почуваю від комбінації салату та гречки. Також обожнюю супи – мені вони підходять, а не тому, що хтось сказав, що їх потрібно їсти. Солодке, звісно, люблю, але намагаюсь себе трохи обмежувати.

Якщо мені хочеться якоїсь шоколадки, я собі не відмовляю. Коли хтось в офісі приносить коробочку смачного, майже ніколи не відмовлюсь пригоститись. В мене може бути кілька випадків дієтичної істерики – зазвичай десь у квітні, коли розумію, що скоро почнеться теплий сезон, та перед Новим роком. Вирішую, що не буду нічого такого їсти, але це триває тижні два. Потім розумію, що розміреність, а не жорсткі обмеження – це і є шлях до успіху. В моєму випадку – точно.

Обожнюю оливкову олію. Намагаюсь не їсти майонез, вершкове масло, багато випічки. Можу з’їсти просто хліб з оливковою олією. Вони ж щось знають ці італійці.

Серед кухонь мої фаворити – середземноморська та рідна українська за виключенням занадто жирних та наваристих страв.

Якщо мені щось хочеться з’їсти, я буду перекусувати. Але намагаюсь акцент робити на основні прийоми їжі. Спеціально в офіс ніяких перекусів не купую, але можу з’їсти яблуко, банан, шоколадку. Якоїсь схеми, як організовувати перекуси, в мене немає.

Був час, коли я ходила по три рази на тиждень систематично в тренажерний зал. Не було мети накачати м’язи, радше тримати базовий тонус. Також це класно допомагало розслабитись після робочого дня й викинути з голови будь-які переживання.

Колись в університеті займалась танцями – ось тоді я справді відчувала результат. І візуально, і внутрішньо. Все починалось з сучасної танцювальної студії. Потім до нас прийшла викладачка, у якої була класична хореографічна освіта і вона в якості експерименту вирішила поставити в розклад класику: біля станка під піаніно. Основою уроків стали статичні навантаження, балетні позиції, стрибки. Результат був колосальний. Коли ходила в зал, не отримувала такого задоволення, як від танців. Ними займалась 5 років.

Півтора роки тому купила абонемент в “Спортлайф” – походила туди три чи чотири рази і зрозуміла, що мені не підходить. У часи-пік там було забагато людей, неначе фітнес-м’ясорубка.

Ще в школі я робила вправи від Сінді Кроуфорд. Вважаю, що вони геніальні – це динамічні комплекси, які при регулярних заняттях дійсно дають результат. У 1998 році купила дві відеокасети. Всі музичні треки знала напам’ять. Зараз згадала про Сінді знов. Потрібно щось робити, а йти кудись не вистачає часу. Отож, мені простіше позайматись вдома. Ця програма дає результати і досі не втритила своєї актульності і по музиці, і по віжуалу. Це – суперкласика!

Також є хороша програма – 10 Minutes Solutions: Pilates. Можу також рекомендувати. Там 10 хвилин – на руки, 10 хвилин – на прес, 10 хвилин – на ноги і стегна, 10 хвилин – вправи для схуднення, 10 хвилин – розтяжка. Можна робити по 10 хвилин кожного дня, а якщо є вільна годинка, можна зробити все комплексом. Пілатес мені дуже подобається. Він дає інші результати, ніж вправи Сінді Кроуфорд, отож, я б рекомендувала суміщати. І, по можливості, бігати. Зараз у Києві по вихідних можна разом із іншими охочими готуватись до забігів. Організатори запрошують на колективні тренування у різних частинах Києва. То в ботанічному саду, то на території Eкспоцентру. Я не практикую, але, гадаю, це непоганий варіант, аби почати бігати.

Останні півтора роки почала користуватись ізраїльською професійною косметикою Holy Land. Деякі із продуктів марки призначені тільки для салонів (агресивні пілінги, наприклад), проте більшу частину продукції можна використовувати і вдома. Звісно, що краще підібрати домашній догляд разом із косметологом, або ж хоча б дослідити це питання у мережі. Я випадково дізналась про Holy Land від подруги. У марки є кілька знакових продуктів. Багато чого попробувала, і змогла підібрати комплекс під себе. Зараз розумію, що часто косметичні продукти, в тому числі люксові, мені забивали пори. Тепер цю проблему вирішено. В останній рік тональним не користуюсь, лише консілером MAC, аби замазати синяки під очима чи якийсь поодинокий недолік. Почала користуватись Holy Land у жовтні 2013 року. Звісно, результати видно не одразу – це скоріше накопичувальний ефект. Замовляю продукцію в Ізраїлі на кількох сайтах. Зараз у мене є три лосьйони, два креми та пілінг. Наю намір розширювати знайомство й надалі.

Ще один мій супер-хіт – Beauty Elixir від Caudalie. Це виноградна вода для лиця із додаванням ефірних олій. Засіб дійсно працює! Від Caudalie в мене також є олійка Divine Oil для волосся, шкіри і нігтів. Іноді додаю цю олію до крему. Також була олія від Nuxe – використовувала її для кінчиків волосся та ліктів.

А взагалі, вірю в оливкову олію: якщо є сухість шкіри, волося, п’яток, залюбки можу скористатись нею. Вона у моїй і кухонній, і beauty-шафі є завжди!