beauty story

Ольга Кіктенко, beauty-редактор Marie Claire Україна

Ольга Кіктенко – WORDS on BEAUTY

 

Вона спілкується з найвидатнішими парфюмерами, косметологами і візажистами сучасності, саме тому догляд за собою цієї чарівної блондинки – результат обробки великих масивів beauty-інформації та порад для себе.

 

Спорт

До 25 років я взагалі не гладшала, тому їла, що хотіла, замість спорту були нічні клуби, багато танців і взагалі моє життя було досить безтурботним. Однак, метаболізм – підступна річ. Тому помітивши, що набираю вагу і втрачаю тонус, я передивилась свій режим й почала потихеньку займатись спортом.

В останній час займаюсь спочатку на велотренажері, а потім виконую силове тренування з вільною вагою. Зараз – це плавання та фітнес з Трейсі Андерсен для вагітних (в неї навантаження дуже правильно розписані по місяцям і вона сама при надії). Взагалі, це прекрасно, що завдяки Інтернету нам доступні тренування будь-якої складності з різними цікавими особистостями. Я починала з коротких занять по 10 хвилин – класів fit sugar на Youtube. Мої улюблені віртуальні інструктори – це Седді Лінкольн, засновниця школи Barre 3. Це жінка-хвиля, яка випромінює спокій та гармонію, котра розробила суміш фітнесу та вправ біля балетного станка. Якщо хочеться пострибати, то рекомендую танцювальні марафони з Раяном Хефінгтоном – бородачем в кольорових леггінсах, котрий працює з багатьма зірками і лише своїм виглядом надихає пританцьовувати. Ще мені подобається Тедді Баас – тренер Кемерон Діас. Серйозний такий мужчина, в нього інтенсивні програми – не дає спуску.

Щоб швидко привести фігуру в порядок рекомендую коштовний, але дуже крутий курс на тренажерах Hypoxi. Вони були вигадані спеціально, щоб відновити тіла астронавтів після тривалого перебування на орбіті. На цих тренажерах потрібно займатись в спеціальному костюмі, куди почергово подається вакуум та тиск. Відчуття космічні і результат також, як на мене, найкращий в галактиці. Я пройшла курс (12 занять) кілька років тому і нічого ефективнішого з того часу не пробувала.

Previous Image
Next Image

І так, в спорті я асоціальна – люблю тренуватись без натовпу.

Пробувала бігати по додатку “з дивана до 5 км” 5kRunner – Couch to 5k. Відмінна штука для тих, хто ніколи не бігав і раптово наважився на цей подвиг. Програма все тобі детально розказує: коли розминка, коли заминка, коли бігти, коли перейти на крок. В кінці хвалить, мовляв, молодець – візьми з полички пиріжок знежирений йогурт.

Харчування

Головний постулат мого харчування – маленькі тарілки. В моїх батьків до зараз їжу подають в невеликих тарілках, а я, пам’ятається мені, перебравшись в нове помешкання, одразу купила собі цілі гастрономічні аеродроми, як у ресторані. Звісно, захотілось цю площу заповнити і порції виходили суттєвими. Вчасно помітила різницю та перейшла на новий посуд.

Що ж ще? Не люблю фритюр. Проте, обожнюю тушковану чи пасеровану їжу. До речі, колись один лікар аюверди на Мальдівах сказав мені, що моїй доші як раз тушковане і корисно. Як у воду дивився. Коли готую, завжди паралельно їм сирі овочі. Каші люблю, особливо гречку, гарбузову та кукурудзяну мамалигу. Крем-супи. Морепродукти. Не вірю в животворну силу заокеанських суперфудів. Краще з’їсти місцеву броколі з чудовим детокс-ефектом, чи солодкий червоний перець, в якому багато вітаміну С. Зараз мені пощастило жити в регіоні, де цілий рік багато свіжих овочів, фруктів, зелені… Ось через тиждень піде авокадо, чекаю-недочекаюсь. З артишоком поки не знайшла спільну мову, але, думаю, все у нас попереду. При цьому я не помішана на здоровому харчуванні, можу іноді з’їсти фастуфуд: місцевий рол дюрюм з куркою, наприклад.

До тортиків та випічки ставлюсь прохолодно. Люблю морозиво. Та мрію, щоб його всюди робили так само неймовірно смачно, як в Італії.

Мої перекуси – це фрукти.

П’ю воду тоді, коли хочеться.

Догляд за обличчям

Вважаю, що схема “косметолог-догляд-здорова шкіра” – дуже правильна. Тому, що крем не біла сорочка – на всіх однаково ефектно не сидить. Всі ми різні, шкіра в нас змінюється постійно від різноманітних факторів…. Тому пошукати свого лікаря дійсно варто. Я ходжу до Юлії Копецької, тренера “Академії Наукової Краси”, котра не лише приводить в порядок моє обличчя, але і щоразу розказує щось неймовірно цікаве зі сфери косметології. Як результат: подвійна користь.

В моєму домашньому догляді – салонні засоби. По-перше, тому що в порівнянні з мас-маркет продуктами (до яких я ставлюсь з великою симпатією), концентрація активних компонентів в них вища. По-друге, в них мінімальні віддушки, нічого зайвого. Базовий догляд у мене Dermacte, Academie для чутливої шкіри. В цій лінії люблю зволожуючий флюїд для обличчя та просто чудесний крем для шкіри навкола очей.

Ольга Кіктенко – WORDS on BEAUTY

Чудові сироватки у британського бренду Medik8. Зараз користуюсь зволожуючим гелем Hydra B5, а коли потрібно підготуватись до якогось івенту, користуюсь сироваткою від почервонінь Red Alert курсом. Вона добре працює з судинами.

Серед засобів марки Meder Beauty Science обрала для себе ензимний пілінг для обличчя Ez та дуже круті тканинні маски для вирішення різних проблем. Вони зручно кріпляться за вуха і можна не лежати, а займатись домашніми справами. Видовище, звісно, не для людей зі слабкими нервами, тому ними краще користуватись, поки домашніх немає. Я взагалі великий фанат одноразових масок на тканинній основі. Супер-практичний beauty-винахід.

З процедур роблю пілінги, мікротоки, кріо- та озонотерапію. Сезонні програми з масками та масажами. Біоревіталізацію, мезо-нитки чи термаж відношу до методик експериментальних та непрогнозованих, тому сама не хочу бути піддослідним кроликом та іншим не раджу.

Макіяж

Мій звичний денний макіяж займає 5 хвилин – це тон, рум’яна та олівець для брів. Ці три елементи, як три кити, тримають обличчя. Роблять його архітектурним. Ну і ще трохи бальзаму для губ. Люблю кремові текстури, котрі можна наносити пальцями, тому сучасний тренд стобінг – мій на всі сто.

Previous Image
Next Image

Ввечері завжди використовую пудру та підкреслюю очі. Завдяки курсам візажа можу намалювати “смокі”. Та стрілки. Іноді навіть з першого разу.

Догляд за волоссям

В цьому випадку та ж історія, що й зі шкірою. Все починається з майстра. Раніше я ніяк не могла попасти в свій колір, то сильно холодний, то жовтить. Від цих експериментів волосся дуже страждало. Доки я не зустрілась з бездоганним колористом та стилістом по волоссю Тео Деканом. З ним я саме та блондинка, про котру завжди мріяла, та й якість волосся неймовірна.

Ольга Кіктенко – WORDS on BEAUTY

Єдине, чого не вистачає моїм від природи тонким пасмам – це об’єму, тому вдома я користуюсь доглядом та стайлінгом, котрий додає цупкості, а також олією для кінчиків.

Парфуми

Мені до душі аромати, які не намагаються продати себе першою нотою. А ті, котрим потрібно дати пожити на шкірі, розкритись. Зазвичай такі складні композиції зустрічаються в нішовій парфумерії. Люблю фужерні аромати з соковитими нотами зелені, трави, моху, вологої деревини та цитрусових. Та, звісно, інжиру. Всі, хто зі мною знайомий, підтвердять, що я фанат фіги і ношу її запоєм в інтерпретаціях різних парфумерів: Ninfeo Mio, Annick Goutal; Premier Figuier и Kaligna, L’Artisan Perfumeur, Fico di Amalfi, Aqua di Parma, Figuier Eden, Armani Prive, Phylosykos, Diptyque… Однак, є в моїй колекції аромати лаконічні та несподівані для самої себе, наприклад, Menthe Fraiche, Heeley, котрий пахне м’ятною жувальною гумкою або ж аромат одного єдиного компонента – синтетичної амбри (амброксану) в парфумі Not a Perfume, Guliette has a Gun. Як цілісно охарактеризував його один мій друг – чистий секс.

Ольга Кіктенко – WORDS on BEAUTY

В процесі роботи я навчилась не ділити парфуми на погані чи хороші, літні чи зимові, чоловічі чи жіночі, на вечірні чи денні, на сучасні чи “з бабусиної скрині”. Тому, що все дуже індивідуально і кожному, так би мовити, своє.